LOMIO REKETE, SVAĐAO SE SA SUCEM, PA POBIJEDIO: Džumhur nakon velike drame slavio protiv Fabbiana i ušao u četvrtfinale Marseillea

Naš najbolji tenisač Damir Džumhur pobijedio je Fabbiana s 2:1 u setovima i plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Marseilleu

• 21. Feb. 2018  21. Feb. 2018

• 0

Najbolji bh. tenisač plasirao se u četvrtfinale ATP turnira iz serije 250 u francuskom Marseilleu.

Džumhur je nakon tri tiebreaka i 176 minuta igre nadigrao Talijana Tomasa Fabbiana, 81. igrača na ATP listi.

U prvom setu su obojica po jednom uzimali servis protivniku, a Talijan je u trinaestoj igri bio bolji rezultatom 7:5.

U drugom setu Fabbiano otvara „brakeom“, a Damir uzvraća odmah u narednom gemu. Do kraja su sigurno držali svoj servis, a u tiebreaku je rezultatom 9:7 bio bolji bh. igrač.

U odlučujućem trećem setu Damir je došao do prednosti od čak dva breaka, ali ju je prokockao te je i odlučujuća dionica igre završila tiebreakom. A tamo još veća drama. Fabbiano je poveo sa čak 5:0, a potom je Damir vezao 7 poena i sa konačnih 7:5 u tiebreaku došao do pobjede.

U četvrtfinalu Džumhura očekuje duel protiv pobjednika susreta između Thomasa Berdycha i Stefana Travaglie.

Džumhur i Fabbiano susreli su se sedmi puta, a Damir je do sad slavio šest puta.