PORAZ ROME, SJAJNA ASISTENCIJA DŽEKE: Rimljani eurogolom Freda izgubili nakon preokreta u Ukrajini

U prvoj utakmici osmine finala Shakhtar je u Kharkivu, u sjajnoj utakmici preokrenuo vodstvo Rome i slavio s 2:1

• 21. Feb. 2018  21. Feb. 2018

• 0

U 20. minuti sjajnu priliku je propustio Manolas. Kolarov je izveo korner, grčki stoper bio je najviši u šesnaestercu, ali njegov udarac je prošao pored gola.

Već u sljedećem napadu, odlično su surađivali Ünder, Perotti i Džeko, no bh. reprezentativac nije dobro pucao s desetak metara.

Sljedećih dvadeset minuta nije bilo pravih prilika, ali u 41.minuti Roma je došla do zasluženog vodstva. Zabio je Ünder svoj peti gol u posljednje četiri utakmice, a Turčinu je sjajno asistirao Džeko.

Shakhtar je sjajno otvorio drugo poluvrijeme i već u 52. minuti Fonescina momčad je došla do izjednačenja. Dugu loptu poslao je Rakitsky, Ferreyra je ostao jedan na jedan s Manolasom kojeg uspješno savladao te je bez problema matirao Alissona.

Četiri minute kasnije domaćini su skoro došli do potpunog preokreta, Marlos je primio loptu na šest metara, ali njegov dobar pokušaj fantastično brani Alisson. Brazilski golman je u 62. minuti pokazao zašto je ove sezone ponajbolji golman Serie A, Taison je sjajno naciljao desne rašlje Rominog gola, ali je Alisson još jednom sačuvao svoju mrežu.

Međutim, u 71. minuti Romin vratar jednostavno nije imao šansi i Shakhtar je došao do preokreta. Fantastičan slobodan udarac, vrijedan pobjede s 18 metara izveo je Fred, koji je zabio prvi gol u ovoj sezoni Lige prvaka.