POBJEDA ZMAJEVA NAKON DRAME U ZAVRŠNICI: Košarkaška reprezentacija BiH nadigrala Belgiju u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u 3. kolu grupe E kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine u Kini savladala je reprezentaciju Belgije rezultatom 72:70 (17:17, 17:11, 11:23, 27:19)

• 23. Feb. 2018  23. Feb. 2018

• 0

U dvorani „Mirza Delibašić“ izabranici Duška Vujoševića imali su prednost većim dijelom prvog poluvremena, a s prednošću su i otišli na odmor. Crna rupa dogodila se u trećoj četvrtini kad gostujuća ekipa pravi seriju seriju 23:11 između dva poentiranja žutih na početku i kraju četvrtine.

U posljednjoj dionici Zmajevi su opet podigli razinu igre, stigli do izjednačenja 59:59. Uslijedila je serija gostiju 7:0, pa serija bh. reprezentacije 9:0. U zadnjih 20 sekundi ušlo se rezultatom 70:70. Gordić u zadnjem napadu ide u prodor, dolazi do dva slobodna bacanja. Oba koristi i donosi Zmajevima veliku pobjedu.

U redovima naše reprezentacije četvorica igrača su ubacila dvoznamenkast broj poena. Gordić je ubacio 17, Stipanović i Musa po 16, a Halilović 10 poena.

Serron je ubacio 19 poena za Belgiju, 16 je dao Obasohan, a 13 Tabu.

U kasnijem terminu svoju utakmicu u ovoj skupini započele su Francuska i Rusija.