ISTA META, ISTO ODSTOJANJE: Željezničar uz mnogo muke pobijedio Slobodu, slavili i prvi pratitelji na tabeli

Vodeći trojac upisao je nove pobjede u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

• 24. Feb. 2018  24. Feb. 2018

• 0

U duelu starih rivala na Grbavici Željezničar je sa minimalnih 1:0 savladao Slobodu poslije dosta uzbudljive i dramatične završnice.

Nakon šanse Mijića u uvodu utakmice, plavi su dominirali većim dijelom susreta, a bolju igru i dominaciju naplatili su u 64. minuti, kad je Hajdarević uhvatio volej sa vrha kaznenog prostora, a lopta je došla do Graovca koji konačno matira Muminovića.

Do kraja utakmice gosti su pritisnuli, stvorili nekoliko izglednih prilika, a „Željo“ je spretno i sretno sačuvao sva tri boda.

Plavima je ovo bila šesta uzastopna ligaška pobjeda kojom su zadržali prvo mjesto na tabeli.

Željezničar – Sloboda 1:0 (Graovac 67’)

Drugoplasirani Zrinjski je u gostima savladao ekipu Mladosti iz Doboj Kaknja rezultatom 1:2.

Gosti su do vodstva stigli u 14. minuti i to nakon sjajnog poteza Todorovića koji dobro pronalazi Bilbiju, a napadač Zrinjskog dovodi svoj tim u prednost.

Do udvostručenja vodstva Zrinjski stiže tri minute prije kraja prvog dijela, a pogodak postiže Filipović prekrasnim udarcem sa poludistance.

Konačnih 2:1 postavlja Šećerović u 87. minuti nakon što se dobro snašao u gužvi pred šesnaestercom gostiju.

Mladost DK 1:2 Zrinjski (Bilbija 14’, Filipović 43’ / Šećerović 87’)

U 20. kolu PLBiH, ekipa Širokog Brijega je opravdala ulogu favorita i savladala Vitez sa ubjedljivih 1:4.

U 13. minuti prva velika šansa na utakmici, Bralić se sjajno snašao pred golom Vitežana i doveo Široki u vodstvo od 0:1.

Uslijedilo je primirje do 40. minute, kada je Ćorić maestralnim lob udarcem savladao Tirića za vodstvo gostiju od 0:2. Tri minute kasnije Baraban je dobru akciju Širokog krunisao trećim pogotkom i tu je utakmica bila riješena.

Drugo poluvrijeme Široki otvara četvrtim pogotkom. Dosuđen je penal za goste. Menalo je šutirao, golman Tirić odbranio, a Lončar natrčao na odbijenu loptu i pogodio za 0:4. Nakon ćetvrtog pogotka gositju, igra se odvijala na sredini terena, koji je bio sve teži i teži za igru kako se meč bližio kraju.

U finišu meča, u 90. minuti, Vitez je ipak došao do počasnog pogotka za konačnih 1:4.

Vitez-Široki Brijeg 1:4 /Bralić 13’, Ćorić 40’, Baraban 43’, Lončar 51’)