MANCHESTER CITY GRABI PREMA NASLOVU: Guardiola u velikom derbiju nadmudrio Contea (VIDEO)

U derbiju 29. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester City je pobijedio Chelsea 1-0 i sada ima 18 bodova više od drugoplasiranog Liverpoola.

• 04. Mar. 2018  04. Mar. 2018

• 0

Pogodak odluke postigao je Bernardo Silva u 35. sekundi drugoga poluvremena na asistenciju Davida Silve.

Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, a 'Bluesi' su tokom utakmice imali samo dvije prilike. U prvom poluvremenu Chelsea nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola što im se nije dogodilo od 2003. godine.

Zanimljivo, Manchester City je tokom utakmice imao 902 dodavanja što je novi rekord u engleskom prvenstvu.

Sada "Građani" vode na tabeli sa 78 bodova, Liverpool je na drugom mjestu sa 60 bodova, a treći je Manchester United sa 59 bodova i utakmicom manje. 'Crvene vragove' u ponedjeljak očekuje gostovanje kod Crystal Palacea. Tottenham na četvrtom mjestu ima 58 bodova, a zatim slijede Chelsea (53) i Arsenal (45).