NEMANJA SPASIO MOURINHA: Eurogol Matića za veliki preokret Manchester Uniteda protiv Crystal Palacea

Crystal Palace nikad u povijesti Premiershipa nije pobijedio Manchester United

• 06. Mar. 2018  06. Mar. 2018

• 0

Bio je jako blizu ovog ponedjeljka na svom stadionu u 18. pokušaju, vodio je 2:0, ali na kraju je izgubio i po 15. put rezultatom 3:2.

Andros Townsend doveo je domaćine u vodstvo briljantnim udarcem s ruba šesnaesterca pod "rašlje" već u 11. minuti na asistenciju Christiana Bentekea. "Crveni vragovi" tako su prvi put bili u zaostatku u utakmici protiv Crystal Palacea u Premiershipu!

David de Gea bio je ukopan, baš kao i u 48. minuti kad je Patrick van Aanholt pobjegao po lijevom boku i proigravanje Jeffreyja Schluppa pretvorio u senzacionalnih 2:0 za Crystal Palace.

Mourinhova momčad sedam minuta potom smanjila je zaostatak golom glavom Chrisa Smallinga nakon neuspjele ofsajd-zamke domaćih braniča, a Romelu Lukaku u 76. je nakon odbijanca od prečke pogodio za izjednačenje pokraj petorice igrača Crystal Palacea koji su ga samo gledali i glumili čunjeve.

De Gea je već u idućoj minuti spašavao je "vragove" novog zaostatka briljantnom obranom udarca glavom Christiana Bentekea, a onda je u sudačkoj nadoknadi Nemanja Matić zabio prvijenac za Manchester United kakav se samo poželjeti može.

Opalio je Matić volej s 20-ak metara u desni gornji kut za veliki preokret Uniteda, pobjedu i povratak na drugo mjesto ljestvice s dva boda ispred Liverpoola.