JUKA OPET DOMINIRAO POD OBRUČEM: Pogledajte novih 16 poena i 16 skokova u gostujućoj pobjedi protiv Lakersa

Portland Trail Blazzersi na gostovanju u Staples Centeru rezultatom 103:108 nadigrali su domaće Lakerse, iako je domaćin imao +3 samo četiri minute do kraja utakmice.

• 06. Mar. 2018  06. Mar. 2018

• 1

Domaći Lakersi bili su u rezultatskoj prednosti od kraja prve četvrtine pa do 45. minute utakmice. U furioznoj završnici trećeplasirana ekipa Zapadne konferencije napravila je seriju 11:3 i stigla do još jednog trijumfa.

Kod domaćina je prvo ime bio Randle s 21 poenom i devet skokova, a najefikasniji kod gostiju bili su Lillard (39p, 6a, 5s) i McCollum (22p, 5a, 5s). Za vodećim dvojcem nije mnogo zaostajao ni Jusuf Nurkić, koji je pokupio sve pod obručem, a uspio je zabaviti i publiku atraktivnim zakucavanjem i blokadom. Na kraju je na svom kontu imao po 16 poena i skokova, a dodao je i četiri asistencije, dvije ukradene lopte i bolokadu.

S omjerom 38:26 Trail Blazzersi drže treće mjesto Zapada 18 kola prije kraja regularnog dijela sezone.