POZNATA PRVA DVA ČETVRTFINALISTA LIGE PRVAKA: Real i u uzvratu nadigrao PSG, Liverpool dovršio posao protiv Porta

Nakon večerašnjih uzvratnih utakmica na Anfieldu i Parku prinčeva poznati su prvi četvrtfinalisti ovosezonske Lige prvaka.

• 06. Mar. 2018  07. Mar. 2018

• 0

Branitelj naslova stigao je u Pariz s dva gola prednosti i očuvao je lakše od očekivanog. Bez Modrića i Kroosa, usmjereni na kontranapade, uspjeli su otupiti domaćina oslabljenog neigranjem 222 milijuna eura plaćenog Neymara.

Bio je Real i opasniji protivnik, a drugu veliku priliku na utakmici, nastalu nakon akcije Asensija i Lucasa, u 51. minuti u mrežu je pospremio Ronaldo, upisavši svoj dvanaesti ovosezonski pogodak u najelitnijem klupskom natjecanju.

Temperamentni Verratti je u 66. minuti neopravdano burno reagirao na odluku Felixa Byrcha, a njemački sudac ga je bez oklijevanja nagradio drugim žutim kartonom i poslao u svlačionicu.

Domaćin je u 71. minuti sretno, nakon karambola u petercu gostiju, došao do izjednačujućeg pogotka. Strijelac je bio Urugvajac Cavani.

Okrnjena obrana domaćina posustala je još jednom u 80. minuti. Sve je dileme riješio Brazilac Casemiro koji je dočekao odbijanac nakon neuspješno izvedene kontre i, uz dosta sreće, postavio konačni rezultat.

Na Anfieldu je Liverpool rutinski sačuvao velikih 5:0 iz prve utakmice sa stadiona Dragao.

Real Madrid-PSG 1:2 (Cavani 71´; Ronaldo 51´, Casemiro 80´) (Ukupni rezultat 2:5)

Liverpool Porto 0:0 (Ukupni rezultat 5:0)