ODIGRANO 22. KOLO PLBiH, PODIJELJENE KARTE ZA LIGU ZA PRVAKA I LIGU ZA OPSTANAK: Pet remija, samo „Želji“ tri boda

Okončan je regularni dio sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine.

• 07. Mar. 2018  07. Mar. 2018

• 0

Danas su odigrani susreti 22. kola. Željo je u Dolini ćupova pobijedio Čelik sa 3:1 i tako ekipu iz Zenice gurno prema još većoj provaliji.

Mrežu Čelika je načeo Zajmović u 20. minuti i to je bio konačan ishod prvog dijela.

Na novi gol na Grbavici navijači su čekali do 64. minute, a Dujkovića je matirao Ubiparip. Četiri minute kasnije Blagojević pogađa za 3:0.

Čelik je do kraja uspio samo ublažiti poraz.

Željezničar je iskoristio remi Zrinjskog u Banjoj Luci protiv Borca (1:1), tako da ova dva tima u Ligu za prvaka ulaze s jednakim brojem bodova.

Dodajmo da se meč na Gradskom stadionu u Banjoj Luci igrao na ivici regularnosti, jer je travnjak bio u užasnom stanju. Borac je poveo u 89. miuti preko Kunića, a Plemići u narednom napadu dolaze do poravnanja preko Stojkića.

Sarajevo je nastavilo sa "rasprodajom" bodova na Koševu. Bordo tim je remizirao sa Slobodom rezultatom 0:0.

Golova nije bilo ni u Vitezu, gdje su igrali Vitez i Radnik, a Semberci će igrati u play-offu.

Široki Brijeg i Krupa su na Pecari odigrali meč rezultatom 1:1, a identičnim rezultatom je završen duel između Mladosti DK I GOŠK-a.