SPEKTAKL NA WEMBLEYU: Tottenham kontrolirao utakmicu, a onda se ukazao Pipita Higuain i odveo Juventus u četvrtfinale

Nakon uzvrata na Wembleyu i Etihadu saznali smo trećeg i četvrtog četvrtfinalista ovosezonske Lige prvaka.

• 07. Mar. 2018  07. Mar. 2018

• 0

Tottenham je iz Torina donio odličnih 2:2, te ih je i remi s malim brojem golova vodio u četvrtfinale. Unatoč tomu, izabranici Mauricia Pochettina nastavili su ondje gdje su stali u prvoj utakmici, postavili se autoritativno i od samog početka utakmice tražili pogodak.

Nakon promašaja Sona i Kanea iz dobrih pozicija, stara i spora obrana Juventus pokleknula je u 39˙ minuti. Trippier je ubacio s desne strane, a sjajni Son uz gomilu sreće postigao pogodak za vodstvo.

Jedina ozbiljnija prijetnja gostiju u prvom poluvremenu djelo je Miralema Pjanića, čiji udarac iz koljena s 12-13 metara odlazi pored desne vratnice Llorisovog gola.

Sporna situacija dogodila se sredinom prvog poluvremena kad je potpuno nemoćni Juventus zakinut za jedanaesterac. Douglas je gurnuo loptu ispred Vertonghena, koji kasni u startu i ruši Brazilca. Sudac, a niti dodatni sudac iza gola, čija je primarna svrha nadgledanje upravo ovakvih situacija, nisu pokazali na bijelu točku.

U drugom poluvremenu „Stara dama“ ušla je nešto otvorenije, a u 64. minuti su nakon centaršuta Lichsteinera (koji je ušao u igru tri minute ranije) došli do izjednačenja. Švicarac je pogodio Khediru, koji prenosi loptu na drugu stativu, a tamo je pažnji obrane domaćina izmakao Pipita Higuain i pogodio za izjednačenje.

Juventusa nije bilo 60 minuta, a onda su bljesnuli dvaput u tri minute. 180 sekundi nakon izjednačujućeg gola obrana domaćina ponovo je zaspala. Nakon neuspjele zamke zaleđa Higuain je poslužio Dybalu koji izlazu u situaciju 1 na 1 sa Llorisom i pogađa za vodstvo gostiju. Nedopustiv propust obrane.

Nije „Spursima“ preostalo ništa drugo osim da svim silama napadnu u potrazi za izjednačujućim golom. Stvorili su nekoliko izglednih prilika preko Sona, a najveću preko Kanea u 90. minuti. Nadskočio je obranu domaćina, pogodio stativu, lopta se odbijala po gol liniji, a Barzagli je otklonio posljednju veliku opasnost pred golom gostiju.

Juventus, iako u dvije utakmice mnogo manje opasna i aktivna ekipa, uspio je zabiti ukupno četiri gola i proći u četvrtfinale. Pjanić je odigrao na solidnom nivou, a u prvom poluvremenu je dobio i žuti karton.

Na Etihadu je Guardiola izveo rezervni sastav te rutinski zadržao velikih 4:0 iz prve utakmice. U prvom poluvremenu su pogađali Jesus za „Građane“ i Elyounoussi za goste, a u drugom poluvremenu je za pobjedu gostiju pogodio Lang. Dalje, s ukupnih 5:2, prolazi Manchester City.

Tottenham-Juventus 1:2 (Son 39´; Higuain 64´, Dybala 67´) Ukupni rezultat 3:4

M.City-Basel 1:2 (Jesus 9˙; Elyounoussi 17´, Lang 71˙) Ukupni rezultat 5:2