OSMINA FINALA EVROPSKE LIGE: Arsenal uvjerljiv protiv Milana, Salzburg slavio u Dortmundu (VIDEO)

U prvom susretu osmine finala Evropske lige, Arsenal je u sudaru evropskih velikana na San Siru pobijedio Milan 2-0 ostvarivši ogromnu prednost uoči revanša u Londonu,dok je Atletico Madrid rutinski odradio posao protiv moskovskog Lokomotiva pobijedivši 3-0.

• 08. Mar. 2018  08. Mar. 2018

• 0

Golove za pobjedu ‘topnika’ postigli su Henik Mhitarjan (15) i Aaron Ramsey (45+3). Starter u timu Arsenala bio je i Sead Kolašinac. Bh. reprezentativac je u 60. minuti dobio žuti karton, a odmah je zatražio i izmjenu zbog povrede.

Bio je to prvi poraz “Rossonera” u posljednjih 13 utakmica u svim takmičnjima, dok je Arsenal upisao prvu pobjedu nakon četiri uzastopna poraza.

Iako je Milan bolje otvorio utakmicu, gosti su prvi zaprijetili. Armenac Henrik Mhitarjan je u osmoj minuti pucao s lijeve strane, ali je pogodio vanjski dio mreže. No, sedam minuta kasnije isti je igrač doveo ‘topnike’ u vodstvo. Sjajno je prošao po lijevoj strani i pucao, a lopta je pogodila Bonuccija i završila pod prečku za vodstvo Arsenala.

Milan je mogao izjednačiti u 43. minuti, no Bonucci je nakon kornera poslao loptu pored gola. U 45. minuti Mhitarjan je nakon brze kontre uzdrmao stativu, no minutu kasnije gosti su pogodili i drugi gol. Mesut Ozil je sjajno uposlio Aarona Ramseya koji je zaobišao Gianluigija Donnarummu i povećao na 2-0.

U drugom poluvremenu Milan se trudio, ali domaćin nije uspio postići pogodak.

Atletico Madrid je rutinski odradio posao protiv moskovskog Lokomotiva pobijedivši 3-0. Domaćin je poveo u 22. minuti sjajnim golom Saula Nigueza s više od 25 metara. Na 2-0 je povisio Diego Costa u 47. minuti, a sve dileme oko pitanja pobjednika, a vjerovatno i oko putnika u četvrtfinale razriješio je Koke u 90. minuti.

Austrijski prvak RB Salzburg je priredio iznenađenje pobijedivši u Dortmundu Borussiju 2-1. Gosti su odigrali sjajno i mogli su uvjerljivije slaviti, a sva tri gola vidjeli smo u drugom poluvremenu. Austrijanci su mogli povesti i u završnici prvog poluvremena kada su imali dvije sjajne prilike. Prvu je promašio Dabbur, da bi Hwang u sudijskoj nadoknadi uzdrmao stativu.

Daleko bolju igru Salzburg je krunisao vodstvom u 48. minuti iz jedanaesterca kojeg je realizirao Valon Berisha.

U 58. minuti austrijski prvak je stigao i do drugog gola. Domaćin je izgubio loptu na centru i nakon brze kontre Stefan Lainer je uputio povratnu loptu na koju je natrčao Berisha i pogodio za 2-0. U 62. minuti je smanjio Andre Schurrle doslovno uguravši loptu u mrežu nakon asistencije Christiana Pulisica koji je ušao u igru 60 sekundi ranije.

Lyon je u Moskvi pobijedio CSKA 1-0, a pobjednika je odlučio pogodak Marcelo u 68. minuti.