GRANDE EDIN: Džeko donio Romi veliku pobjedu i prolaz u četvrtfinale Lige prvaka

Odigrane su uzvratne utakmice osmine finala Lige prvaka na Olimpicu i Old Traffordu.

• 13. Mar. 2018  13. Mar. 2018

• 0

Roma je u uzvratu rezultatom 1:0 nadigrala ukrajinskog prvaka Shakhtar, te s ukupnih 2:2, zahvaljujući golu u gostima iz prve utakmice, osigurala plasman među osam najboljih europskih ekipa.

Strijelac jedinog gola za domaćina, a i najveća opasnost po golmana Pyatova tijekom cijele utakmice, bio je naš reprezentativac Edin Džeko. U 52. minuti devetka „Vučice“ koristi fenomenalan pas nizozemskog playmakera Strootmana, istrčava iza leđa obrane sam na golmana gostiju, provlači mu loptu kroz noge i, ispostavit će se, vodi „Vučicu“ u četvrtfinale.

Pored pogotka, Džeko je bio konstantna prijetnja golu gostiju, te je propustio dvije prilike da i ranije riješi pitanje pobjednika i putnika u četvrtfinale.

Gost je utakmicu završio s igračem manje. Stoper Ivan Ordets u 79. minuti zaradio je direktan crveni karton nakon guranja Edina Džeke u izglednoj poziciji.

Mourinhov United je sa Sanchez Pizjuana donio remi bez golova, a konzervativan i defanzivan pristup zadržao je i pred svojim navijačima na Old Traffordu. Gostujuća ekipa u prvom poluvremenu je pokazala više želje i inicijative, a nakon što su u nastavku „Vragovi“  počeli pokazivati više ambicije u pokušaju da dođu do gola – uslijedio je šok.

Wissam Ben Yedder, samo dvije minute nakon što je zamijenio Kolumbijca Luisa Muriela, u 74. minuti susreta koristi asistenciju Sarabije i pogađa za hladan tuš domaćinu i vodstvo gostiju. Isti igrač je četiri minute kasnije nakon kornera i proslijeđene lopte od strane Correje, pogodio glavom za 0:2.

U 84. minuti za 1:2 na asistenciju Rashforda pogodio je Romelu Lukaku. Nedovoljno za išta više od ublažavanja poraza.

Roma i Sevilla pridružile su se Realu, Juventusu, Manchester Cityu i Liverpoolu u četvrtfinalu Lige prvaka. Preostala dva putnika saznat ćemo sutra nakon duela Besiktasa i Bayerna, odnosno Barcelone i Chelseaja.

Roma-Shakhtar 1:0 (Džeko 52´) Ukupni rezultat 2:2 (Roma prolazi zbog gola postignutog na gostujućem terenu)

Manchester United-Sevilla 1:2 ( Lukaku 84´; Ben Yedder 74´, 78´) Ukupni rezultat 1:2