POZNAT SEDMI ČETVRTFINALIST LIGE PRVAKA: Bayern slavio i u uzvratu protiv Bešiktaša, Yupp Heynckes srušio rekord

Fudbaleri Bayerna potvrdili su prolaz u četvrtfinale Lige prvaka. Tim Juppa Heynckesa u revanš susretu osmine finala Lige prvaka večeras je u Istanbulu protiv Bešiktaša slavio rezultatom 1:3, dok je prvi susret završio rezultatom 5:0.

• 14. Mar. 2018  14. Mar. 2018

• 0

Iako su pitanje prolaza riješili nakon prvog meča, Heynckes je na teren poslao skoro najjaču postavu. Tek su Kimmich i Rodriguez ostali na klupi, dok je zbog povrede gostovanje u Istanbulu preskočio Robben.

Thiago Alcantara u 18. minuti načeo je Bešiktaš (0:1), što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena. Na samom otvaranju drugog poluvremena Gokhan Gonul je zatresao vlastitu mrežu (0:2), pa je bilo jasno da Bešiktaš ni u revanš susretu neće ostvariti pozitivan rezultat.

Wagner Love je u 59. minuti smanjio na 1:2, a konačnih 1:3 postavio je Sandro Wagner u 84. minuti utakmice.

Dodajmo i da se Bayernov trener Jupp Heynckes upisao u povijest Lige prvaka kao prvi trener koji je ostvario 11 pobjeda u nizu.