POTEZ SEZONE GENIJALNOG RONALDA: Real deklasirao Juventus u Torinu, a Portugalac zaslužio ovacije navijača Stare dame

Dvjema večerašnjim četvrtfinalnim započeo je najzanimljiviji i najiščekivaniji dio nogometne Lige prvaka.

• 03. Apr. 2018  03. Apr. 2018

• 0

alt

Juventus-Real Madrid 0:3 (Ronaldo 3´ 64´, Marcelo 72´)

Sevilla Bayern 1:2 (Sarabia 32´; Navas (ag) 37´, Alcantara 68´)

Sjajna nogometna večer u Torinu i Sevilli. U prvom poluvremenu Real je pogodio i preživio nalete Juventusa, a u drugom poluvremenu čarolijom Ronalda utakmica je otišla u jednosmjernu ulicu. Do kraja su gosti postigli i treći pogodak, a mogli još više napuniti mrežu legendarnog Buffona.

Bayern je uz ponešto sreće apsolvirao gostovanje u Sevilli. Iz rezultatskog zaostatka su se vratili autogolom Navasa, a do kraja je Alcantara postigao i drugi pogodak, te donio pobjedu bavarskom gigantu.

_______________________

TIJEK SUSRETA:

Gotove su obje večerašnje utakmice. Bayern nosi veliku prednost u Munchen, a Real ogromnu i nedostižnu u Madrid

90+ Promašio je Ronaldo prazan gol s peterca nakon ubačaj s desne strane. Mogao je zabiti pet golova večeras

90´ Nije lako velikom Buffonu. Ponovo je Ronaldo bio u izglednoj prilici. Spasio je vremešni golman.

89´ Sevilla napada, ali bez izrazitih prilika. Najbliže golu bili su nakon dalekometnog pokušaja Nzonzija.

88´ Opet se tresla greda Buffonovog gola. Ronaldo je odigrao povratnu za Kovačića, čiji udarac s ruba šesneasterca odsjeda iznad Buffona, na prečki

85´ Još jedna greška Juventusa. Ronaldo izbija sam pred Buffona, ali lopta mu malo bježi i šalje ju preko gola

81´ Nakon ubačaja Marcela u sjajnoj prilici našao se Modrić, ali je loše šutirao s ruba šesnaesterca. 20 sekundi kasnije, Modrića je zamijenio Mateo Kovačić. Prethodno je Cuardado zamijenio Khediru, a Asensio Isca

72´ Dupli pas Ronalda i Marcela, Brazilac je predriblao Buffona i riješio pitanje putnika u polufinale

69' Dvostruka zamjena kod Juventusa. Izlaze Asamoah i Sandro, a u igri su Mandžukić i Costa

68´ Ribery je ubacio s lijeve strane, šutirao je Thiago i uz pomoć Escudera doveo Bavarce u vodstvo

68´ Javi Martinez je nakon ubačaja ostao sam na drugoj vratnici i šutirao, ali je vratar Soria napravio čudo i obranio njegov udarac!

66' Crveni karton. Dybala jedobio drugi žuti karton zbog brutalnog starta na Carvajala

64´ Ronaldooo! 0:2! Nakon greške obrane i propuštene prve prilike, u nastavku akcije Ronaldo je dočekao centaršut Carvajala i škaricama udvostručio vodstvo! Jedan od poteza sezone. Naklon velikom Portugalcu!

62´ Mirno drugo poluvrijeme na Sanchez Pizjuanu, izuzev solidnog udarca Jamesa s distance

59´ Fauliran je fenomenalni Dybala, a Carvajal ga je usput nagazio dok je ležao na zemlji. Bezobrazan, ali nekažnjen gest španjolskog beka

55´ Ramos je srušio Dybalu, požutio i isključio se iz uzvrata. Argentinac je uzeo loptu, izveo slobodnjak, lopta se odbila od živog zida i zamalo prevarila Navasa.

52´ Izveo je Dybala naizgled bezopasan slobodan udarac, no Navas je zaplivao u prazno, lopta se odbila do Higuaina, koji neprecizno gađa iz teške pozicije

50´ Velika prilika Reala. Zaustavljen je solo prodor Benzeme, lopta se odbila desno do Ronalda koji je ispratio akciju i promašio suprotni kut za dvadesetak centimetara.

46´ Počela su druga poluvremena na obje utakmice

Kraj prvih poluvremena na obje utakmice. Izvrstan derbi u Torinu. Obilje šansi, uglavnom pred golom Navasa, ali je samo Buffon vadio loptu iz mreže.

45´ Dybala je prvo ime utakmice, ali se ne uspijeva upisati u srijelce. Prvo nije uspio prebaciti živi zid, a potom je neuspješno iscenirao jedanestereac. Cakir ga je nagradio kartonom

38´ Na streljani je Keylor Navas. Dybala iz kornera savršeno gađa Chiellinija, koji neometan s pet metara užasno zahvaća loptu glavom i upropaštava još jednu veliku priliku.

37´ Nije dugo trajalo vodstvo Andalužana. Ribery je ubacio, a Navas proslijedio loptu u vlastitu mrežu. Golman Rico pokušao je spasiti gol, ali se lopta od stative odbila u mrežu

36´ S 18 metara potegao je Kroos i pogodio prečku Buffonovog gola

33´ Na prizemni ubačaj De Sciglia djelić sekunde je zakasnio raspoloženi Dybala

32´ Sevilla je šokirala Bayern u 32. minuti. Španjolska kombinacija Escudero-Sarabia zaslužna je za vodstvo domaćih.

30´ Juventus je mnogo aktivnija i opasnija ekipa nakon primljenog gola. Real čeka priliku iz kontre.

27´ Bentacur je požutio i ispisao se s uzvratne utakmice. Prethodno su u Sevilli kartonom kažnjeni Correa i Ribery

23´ Obilje prilika u Torinu. Dybala je izvrsno ubacio s distance, Higuain dobro šutirao, a Navas maestralno reagirao

Forza ragazzi....... #JuventusRealMadrid #UCL @G_Higuain @juventusfc pic.twitter.com/bJDZpx3wuI

— Gianfranco Mesmile (@Gianfra2809) 3. travnja 2018.

22´ U Sevilli zasad po jedna izgledna prilika na obje strane. Riberyjev udarac je blokiran a Sarabijin je prohujao blizu vratnice. Ogromnu priliku je propustio domaći tim

21´ Ponovo je argentinski duo iskemijao polupriliku, ali je Dybali u posljednjem trenutku lopta skinuta s udarca.

13´ Izvrsna utakmica u Torinu. Higuain je probio po lijevoj strani, ubacio prizemno za Dybalu, čiji udarac završava u bloku

11´ Ostao je Varane sam na 11-12 metara nakon Kroosovog kornera, ali je prebacio loptu visoko iznad gola

6´ Zaprijetio je Juventus preko Dybale koji šutira iskosa s 13-14 metara. Blokirao je Ramos

3´ Nije mnogo trebalo Realu da dođe do vodstva. Isco je s lijeve strane pogodio Ronalda, koji utrčava i s pet metara probija Buffona

1´ Suci, Cakir u Torinu i Orsato u Sevilli, dali su znak za početak utakmica

___________________

Juventus, oslabljen neigranjem kartoniranih Pjanića i Benatie, dočekuje suparnika iz prošlogodišnjeg finala, madridski Real. Stara dama, koja je stavila jednu ruku na novi Scudetto, uz nešto sreće provukla se na Wembleyu protiv Tottenhama, a Galacticosi su, nakon slabijeg otvaranja sezone, uhvatili zamah i trijumfirali u 10 od posljednjih 11 utakmica, uključujući dvostruku pobjedu protiv PSG-a.

U sjeni derbija večeri ostat će duel na Sanchez Pizjuanu, gdje nepredvidljiva Sevilla dočekuje goropadni Bayern. Rojiblancosi igraju ispod očekivanja u Primeri, gdje ih je gradski rival Betis istisnuo s pozicije koja vodi u Europsku ligu, ali zato protiv velikana pružaju odlične partije. Iz Kupa kralja su izbacili Aletico, u osmini finala Lige prvaka potpuno su nadigrali Mourinhov United, a u prošlom kolu Primere nesretno su prosuli dva boda protiv Barce.  Bavarci su poslovično dominantni u Bundesligi, gdje su proteklog vikenda šesticom počastili uzdrmanu Borussiju. U osmini finala s ukupnih 9:1 pregazili su Besiktas. Sevilla i Bayern nisu se u bližoj prošlosti sastajali u službenim utakmicama.