ROMA PORAŽENA NA CAMP NOU, DŽEKO SE UPISAO U STRIJELCE: Barca i Liverpool nose tri gola prednosti na uzvratne utakmice

Prve utakmice dvomeča četvrtfinala Lige prvaka odigrali su Barcelona i Roma, te Liverpool i City

• 04. Apr. 2018  04. Apr. 2018

• 0

Barcelona-Roma 4:1 (De Rossi (ag) 38´, Manolas (ag) 56´, Pique 59´, Suarez 87´; Džeko 80´)

Liverpool-Manchester City 3:0 (Salah 12´, Chamberlain 21´, Mane 32´)

Odigrane su još dvije utakmice četvrtfinala Lige prvaka.

Barcelona je u odličnoj utakmici  za protivnika imala raspoloženu Romu, koja je u nekoliko navrata u prvom i na početku drugog poluvremena uspijevala stići u šesnaesterac Ter Stegena i zaprijetiti. No, zahvaljujući nespretnim reakcijama defanzivaca Vučice, Blaugrana je uspjela doći do visoke prednosti, koju je uvećao Pique. Džeko je ponudio nadu Romi, no Suarez je sedam minuta kasnije vratio na tri gola prednosti. Propustio je Messi mnogo prilika i može se reći da rezultat 4:1 realno odražava odnos snaga na terenu.

Na Anfieldu je Kloppov stroj priredio senzaciju, pobijedivši drugi put u nekoliko mjeseci Guardiolinu mašineriju. Tri gola u prvih pola sata nakon grešaka u predaji lopte gostujuće ekipe. Do kraja se domaćin uspješno branio, a Pepova družina, osim tradicionalno visokog posjeda lopte, nije uspjela izraditi mnogo izglednih prilika. Teška, skoro pa nemoguća misija očekuje Građane u uzvratu-

_____________

TIJEK SUSRETA:

Završene su obje utakmice.

87´ 4:1! Suarez prekida višemjesečnu sušu u Ligi prvaka. Prezimenjak Denis je ubacio s lijeve strane, igrači Rome su nespretno reagirali, Gonalons je poklonio loptu Urugvajcu, koji koristi priliku

86´ Strootman je zaustavio prodor Messija i zaradio žuti karton

85´ Gomes mijenja Roberta, a Denis Suarez Iniestu

83´ De Bruyne je odlično ubacio u sredinu za Davida Silvu kojemu se lopta odbija od nogu ravno u naručje Kariusa. Možda i najbolja situacija Citya u cijeloj utakmici

83´ Prijetnja Barce. Alba je proigrao Messija kojeg večeras neće gol. Šutirao je s 12-13 metara s lijeve strane visoko iznad gola

80´ Džeko! 3:1! Dočekao je Džeko svoju priliku i realizirao je nakon proigravanja Perottija!

79´ Zaprijetio je s distance Perotti, a Ter Stegen ponovo brani

78´ Uzvratila je Barca na drugoj strani, ubačaj Suareza nije pronašao Rakitića.

78´ Ter Stegen je pobjegao s gola i poklonio loptu gostima, no uspio se vratiti i obraniti udarac Defrela.

77˙ Defrel mijenja De Rossija

75´ Prijetnja Rome. Perotti je probio po lijevoj strani, odigrao povratno za Strootmana, čiji je udarac blokirao strijelac trećeg gola Gerard Pique

72´ City plete mrežu oko gola Liverpoola, koji se opredijelio na defanzivu. No, Građani ne uspijevaju izraditi pravu priliku

71´ Prilično je nevidljiv večeras Edin Džeko. Najbliže golu bio je u 71. minuti nakon centaršuta Kolarova. Zakasnio je djelić sekunde

69´ Ponovo je zaprijetio Messi. Rakitić je dijagonalom pronašao Roberta, on proslijedio prema Messiju, koji prima i šutira pravo u Alissona.

68´ El Shaarawy je zamijenio Florenzija, a par minuta ranije Gonalons Pellegrinija

67´ Poklopio je Messi volej s 25 metara nakon ubačaja iz kornera, otišlo je visoko preko gola

66´ Busquetsa je zamijenio Paulinho. U Engleskoj je Guardiola indisponiranog Gundogana zamijenio Sterlingom

62´  Izlaskom Salaha Liverpool je odjenom izgubio širinu i pritisak na zadnju Cityjevu liniju i gosti su napokon malo prodisali. Lopta dolazi do De Bruynea koji puca slabo i ravno u Kariusa. To je prvi Cityjev udarac u okvir na cijeloj utakmici...

59´ Već je 3:0! Raspada se Roma. Messi je povukao kontranapad, Suarezov udarac je zaustavljen, ali Pique je popratio akciju od svog šesnaesterca, pokupio odbijanac i donio domaćinu velikih 3:0

56´ Problemi za Liverpool. Salah se ozlijedio i napustio igru. Zamijenio ga je Wijnaldum

56´ 2:0 za Barcu! Rakitić je ubacio, Umtiti šutirao i pogodio stativu, lopta se odbila u Manolasa, pa u mrežu. Drugi autogol na utakmici.

53´ Nije dugo izdržala Roma. Messi je na dodavanje Inieste ušao u šesnaesterac, prodao lažnjak Manolasu i slabijom desnom nogom šutirao pravo u Alissona.

50´ Odlučnija je Roma u drugom poluvremenu. Pritišču i preselili su loptu na polovinu domaće momčadi

47´ Šansa i na drugoj strani. Tukao je Alba slabijom desnom nogom s kuta šesnaesterca, Alison je nespretno reagirao i odbio loptu do Suareza, koji se nalazio u zaleđu

46´ Kakva šansa Perottija! Pogodio ga je centaršutom Peres, a Argentinac je s pet metara neometan glavom promašio gol Ter Stegena

46´ Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremne na obje utakmice

43´ Kolarov je srušio Messija i zaradio žuti karton. Argentinac je s tridesetak metara iskosa pogodio živi zid

42´ Srušen je Pellegrini na rubu šesnaesterca, sudac je procijenio da je prekršaj, ali ne i jedanesterac. Loše je šutirao Pellegrini i propustio dobru priliku

38´ Autogol De Rossija za vodstvo Barcelone. Kombinirali su Iniesta i Messi, kapetan Rome je skinuo loptu s noge argentinskog čarobnjaka, ali umjesto u korneru, lopta je završila iza Alissona

32´ Šta se događa na Anfieldu!? Već treći gol u mreži Edersona! Mane je pogodio za ogromnih 3:0 Liverpoola. Salah ubacuje s desne strane na vrh peterca, gdje je Mané potpuno sam i glavom zakucava za nestvarnih 3:0

31´ Lopta se preselila na polovinu Rome, uz povremene pokušajte izleta u kontru gostujuće momčadi. Tukao je Iniesta s lijeve strane s ruba šesnaesterca, visoko iznad gola

28´ Ponovo prijeti Barca. Suarez propušta i utrčava u prazan prostor, Messi ga proigrava petom, a Alisson krajnjim naporom vadi loptu iz kuta svog gola.

22´ Liverpool je udvostručio vodstvo preko Chamberlaina! Fantastično je šutirao brzonoci Englez s dvadesetak metara i matirao Edersona. Senzacionalnih 2:0 na polovini prvog poluvremena!

21´ Poigravao se Messi s obranom Rome, skinuli su mu loptu s udarca, a ona se odbila do Rakitića. Ponovo je Hrvat dobro šutirao, a lopta se od bloka odbila u korner

18´ Zaprijetila je Barca. Šut Rakitića iskosa s lijeve strane uz mnogo efeja završio je na suprotnoj stativi. Imala je Vučica sreće

12´ Mo Salah! Liverpool vodi 1:0! Nakon akcije i udarca Firmina, lopta se odbila do Salaha, kojemu nije bilo teško smjestiti je u mrežu

11´ Bez uzbuđenja na Anfieldu. City drži loptu, ali ne uspijeva izraditi pravu priliku pred golom Kariusa

11´ Izborio se Messi za udarac na dvadesetak metara od gola. Šutirao je u lijevi kut gola Alissona, a Brazilac je lagano ukrotio udarac

9´ Nedosuđen penal na Džeki kojeg je proigrao Pellegrini. Bio je naš napadač bliže lopti i nije imao razloga za simuliranje. Prvi je dojam da je Semedo nepropisno zaustavio Dijamanta

7´ Poništen je gol Barcelone. Ponovo je Iniesta uposlio suigrača, ovog puta Suareza, koji pogađa iz dubokog zaleđa.

5´ Barcelona je rano preuzela kontrolu u sredini terena, a u petoj minuti Iniesta je dubinskom loptom našao Messija koji bi izašao sam na Alissona. Pomoćnik je pogriješio i signalizirao ofsajd.

1´ Suci Makkelie i Brych dali su znak za početak na objema utakmicama

______________________

Iako je engleski duel atraktivniji, najviše pažnje bh. pratitelja najpopularnijeg sporta izazvat ću duel na Camp Nou stadionu, gdje Roma Edina Džeke gostuju ove sezone nepobjedivoj Barceloni. Goropadna Blaugrana, na krilima Messija, ove sezone je bez poraza u prvenstvu i Ligi prvaka, a u prethodnoj rundi s ukupnih 4:1 izbacila je aktualnog prvaka Engleske. Vučica igra u promjenjivoj formi i grčevito se bori za treće mjesto u Serie A, no u Ligi prvaka ide im nešto bolje. Bili su Rimljani prvoplasirani u zahtjevnoj skupini sa Chelseajom i Atleticom, a Džekinim golom i asistencijom, zahvaljujući pogotku u gostima, u osmini finala preskočili su ukrajinski Shakhtar. Težak zadatak čeka Romu sa Dijamantom u vrhu napada.

Prava poslastica večeri i vjerojatno najatraktivniji četvrtfinalni duel sukobit će dvije oprečne filozofije igre Jurgena Kloppa i Pepa Guardiole. Dvije ekipe ove sezone su nam priuštile dva spektakularna duela u Premiershipu, uz ukupno 12 golova i ravnomjernu podjelu bodova, te je Liverpool jedina ekipa koja je porazila City u domaćem prvenstvu. Redsi su u Premiershipu u relativno stabilnoj formi, osigurat će nastup u Ligi prvaka i naredne sezone.  U prethodnoj su rundi Lige prvaka demolirali Porto, a u grupnoj fazi su porcijama počastili Maribor i Spartak. Ovo im je prvi pravi i, vjerojatno, trenutno najteži mogući ispit. Građani ove sezone, po ocjeni mnogih, igraju najatraktivniji nogomet u Europi, davno su stavili jednu ruku na pehar u Premiershipu, a i u Ligi prvaka su rutinski savladali sve prepreke.