DŽUMHUR DONIO PRVI BOD: Davis Cup reprezentacija BiH povela u ogledu sa Slovačkom

Davis Cup reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je prvi poen u meču 2. kola prve Euro-afričke zone protiv Slovačke, a donio joj ga je naš najbolji teniser Damir Džumhur koji je s 2:0 u setovima savladao Norberta Gamboša.

• 06. Apr. 2018

• 0

Poslije 35 minute igre Džumhur je prvi set riješio u svoju korist. U trećem gemu najbolji bh. teniser stigao je do breaka, ali je Gomboš već u narednoj igri napravio rebreak i rezultat izjednačio na 2:2. U devetom gemu 32. teniser sa ATP ranking-liste stigao je do novog breaka, da bi u narednoj igri iskoristio drugu set loptu i sa 6:4 slavio u prvom setu.

Početak drugog seta Sarajlija je otvorio na najbolji mogući način, breakom. U narednom gemu Džumhur je poslije dosta borbe uspio ovjeriti prethodni break i poveo s 2:0 u drugom setu. S odličnom igrom naš najbolji teniser nastavio je i trećem gemu. Damir je odigrao nekoliko sjajnih udaraca, a nakon što je Slovak spasio prvu break loptu, Džumhur je iskoristio drugu i poveo s 3:0.

Gomboš, inače 147. teniser na ATP ranking-listi, Damiru nije mogao parirati ni u četvrtom gemu drugog seta koji je pripao našem teniseru, koji je tako stigao na dva gema od pobjede.

Slovak je seriju Džumhura prekinuo u petom gemu koji je riješio u svoju korist, no i dalje je bh. teniser imao prednost koja mu je dozvoljavala smirenost u igri. U šestom gemu Damir je protivniku prepustio samo jedan poen. Već u narednom gemu Džumi je napravio novi break za 6:1 u drugom setu i poslije sat i 12 minuta Bosni i Hercegovini donio prvi bod u duelu sa Slovačkom.