DRAMA U MADRIDU: Juventus nadoknadio zaostatak pa sve prosuo u zadnjoj minuti, Ronaldo iz dvojbenog penala donio prolaz Realu

Poznata su sva četiri polufinalista Lige prvaka. U konkurenciji za titulu su ostali Roma, Bayern, Real i Liveprool.

• 11. Apr. 2018  11. Apr. 2018

• 0

Real-Juventus 1:3 (Ronaldo 90+6´(p) Mandžukić 2´ 37´, Matuidi 61´) (Ukupni rezultat 4:3)

Bayern-Sevilla 0:0 (Ukupni rezultat 2:1)

Nakon drame na Olimpicu nitko nije očekivao jednaku količinu uzbuđenja na večerašnjim utakmicama, ali smo ponovo doživjeli pravu dramu.

Juventus je preživljavao tijekom cijele utakmice napade Reala, uspješno koristio svoje prilike i dočekao sudačku nadoknadu s ukupnih 3:3. Tada se raspala umorna obrana, Benatia je zakasnio i, po subjektivnoj procjeni, nepropisno zaustavio Vasqueza. Buffon to nije tako doživio, žestoko je napao suca koji ga je poslao u svlačionicu. Poljak Szceszny je stao na gol, ali Portugalac ga je savladao i odveo Real u polufinale.

Pjanić je odigrao izvrsnu utakmicu, distrubuirao najviše pasova u redovima gostiju, povezivao konce igre i bio vrlo aktivan u obrani.

Bayern je u Munchenu uspio sačuvati prednost iz prve utakmice protiv prilično bezopasne Seville koja, osim dvije prijetnje u prvom poluvremenu, nije uspjela opasnije ugroziti Svena Ulreicha na golu domaćina.

___________________

Tijek susreta:

Kraj utakmice i u Madridu!

90+5 Ronaldo je izveo penal i pogodio. Szczesny, koji je zamijenio Higuaina, nije uspio zaustaviti udarac Portugalca. Real prolazi u polufinale!

90+3 Penal za Real! Benatia je srušio Vasqueza! Buffon je zbog prigovora dobio izravan crveni karton!

Završena je utakmica u Munchenu. Correa je dobio crveni kanton u nadoknadi.

89´ Brani se umorni Juventus i pokušava preživjeti do sučevog zvižduka i produžetaka.

86´ Carvajal je pogodio Ronalda na drugoj stativi, koji iz teške pozicije glavom loptu šalje visoko iznad gola

83´ Bayern je na pragu polufinala. Sevilla je potpuno bezopasna u drugom poluvremenu.

81´ Marcelo je zaustavio Douglasa u kontri i zaradio žuti karton

80´ Totalna opsada gola Juventusa. Centaršut Marcela Chiellini je proslijedio malo iznad prečke Buffonovog gola. Nespretna reakcija i zamalo autogol.

79´ Odmah u narednom napadu velika šansa Varanea. Francuz je pristigao u napad i iz okreta s desetak metara zamalo promašio. Otišla je lopta dvadesetak centimetara pored lijeve stative Buffonovog gola

78´ Sjajni Buffon opet spašava Juve. Asensio je dobio loptu od Marcela, potegao s dvadesetak metara, a Talijan je ukrotio neugodan udarac koji je usput zakačio nekoga u bloku.

75´ Kovačić je zamijenio Modrića.

75´ Ronaldo je daleko najaktivniji igrač kod Reala. Izborio se za poziciju na lijevoj strani. Lopta je na putu ga golu zakačila nekoliko igrača i završila u korneru.

73´ Požutio je i Douglas Costa. Zaustavio je Brazilac Asensia koji je jurio u opasnu kontru.

73´ Priprijetili su James i Robben. Prvome je Soria obranio udarac, a drugi je bio neprecizan i poslao loptu pored gola.

70´ Osjeti se panika kod Madriđana. Psihološka prednost je na strani Stare dame koja je na pragu najveće senzacije u povijesti Lige prvaka.

67´ Sandro je zaustavio Ronalda koji je jurio u kontru. Žuti karton za Brazilca.

62´ Je li ovo moguće!? 3:3 u Madridu! Douglas je centrirao, Navasu je ispala lopta, Matuidi je ispratio akciju i poentirao u praznu mrežu!

60´ Najbolja prilika za Juve u drugom poluvremenu. Mandžukić za Pjanića, Pjanić za Higuaina koji tuče s dvadesetak metara. Nezgodan prizeman udarac, Navas brani.

58´ Dobra prilika za Real. Carvajal je uputio prizemni centaršut s desne strane, a Ronaldo iz prve šutirao s 13-14 metara. Ukrotio je to Buffon.

58´ Greda Seville! Nakon ubačaja u šesnaesterac Bayerna sjajno je skočio Correa, šutirao glavom, ali je pogodio gredu! Kakva prilika!

53´ Soria je zaustavio dva odlična udarca Bayerna. Prvo je obranio šut Rodrigueza s lijeve strane, a potom i udarac Mullera s ruba šesnaesterca. Bayern traži gol kojim bi praktički osigurao polufinale.

53´ Ronaldo je pretrčao Chiellinija, izborio korner i zatražio podršku s tribina. Pokušava Portugalac podići svoje suigrače. U narednom napadu upravo je Chiellini skinuo centaršut Marcela s glave Ronalda.

51´ Alex Sandro je izazvao pometnju po lijevoj strani. Prvi njegov centaršut je blokiran, a drugi je ispred Mandžukića izbio Vallejo.

49´ Odlična prilika za Bayern! Rafinha je s lijeve strane sjajno ubacio na drugu vratnicu, a Lewandowski glavom zatresao vanjski dio mreže.

49´ Douglas Costa ne posustaje ni u nastavku. Ponovo je sam osvojio tridesetak metara i s distance šutirao iznad gola.

48´ S dvojicom svježih igrača energičnije je Real ušao u drugo poluvrijeme.

46´ Počelo je drugo poluvrijeme na Santiago Bernabeu, a dvije minute kasnije i na Allianz Areni.

Dvostrukua izmejna Zidanea uoči početka drugog poluvremena. Vasquez i Asensio su zamijenili Casemira i Balea.

Kraj fenomenalnog prvog poluvremena. Juventus je aktivnija momčad u Madridu. Real je imao nekoliko prilika iz kontre i prekida, ali ih nije uspio realizirati. Pjanić odlično dirigira igrom gostiju. Podsjetimo, nikad u povijesti jedna momčad nije ispustila 3:0 na domaćem terenu.

45+2´ Okvir gola je pogodio Varane nakon centaršuta Kroosa s lijeve strane iz slobodnog udarca! Veliku je šansu propustio Francuz.

45´ U Munchenu je Sevilla aktivnija, ali ne uspijeva stvoriti pravu priliku.

44´ Dugo su gosti pleli mrežu pred golom Navasa, Douglas je zakomplicirao i izgubio loptu. U završnici kontre Reala Ronaldo je pao i pokušao izmisliti penal. Dobro je prošao, sudac mu nije dao žuti karton.

37´ Gol! 0:2 u Madridu, Mario Mandžukić! Ponovo sjajan centaršut na drugu stativu, ovog puta je ubacio Lichsteiner. Ponovo je Slavonac nadskočio Carvajala i savladao Navasa.

36´ Lichsteiner je nepropisno zaustavio Ronalda i brzo po ulasku u igru dobio žuti karton.

34´Hummels je sjajno šutirao s 20 metara, a lopta završila malo iznad grede! Kakva bi to golčina bila da je lopta završila u mreži.

34´ Ogromna šansa Reala i velika obrana Buffona. Bale je otvorio kontru, Ronaldo gurnuo u for Iscu, čiji udarac brani vremešni talijanski golman.

33´ Ponovo je oživjela utakmica. Izoliran je Isco na lijevoj strani, oslobodio si je prostor pored Lichsteinera i šutirao preko gola.

32´ Dobra kontra Reala. Casemiro je ukrao loptu, proslijedio lijevo prema Iscu, na čiju povratnu loptu utrčava Kroos. Snažan udarac blokirao je sunarodnjak Khedira.

29´ Prilika za Sevillu - kapetan Escudero dočekao je ubačaj na lijevu stranu i šutirao u padu, ali ipak daleko pored gola Bayerna

29´ Nije Mandžukić ostao dužan Carvajalu. Na sličan način mu je uzvratio, načinio grub prekršaj i zaradio žuti karton. Nakon slobodnog udarca lopta se na lijevoj strani odbila do Marcela, koji je tukao silovito, ali neprecizno.

28´ Mirniji period i u Madridu. Nakon uraganskih 15 minuta uslijedilo je razdoblje bez izraženih šansi.

23´ Požutio je Dani Carvajal. Đonom je nagazio strijelca Mandžukića.

19´ Mirniji period na Allianz Areni, bez uzbuđenja osim dalekometnog udarca Kimmicha.

17´ Nesvakidašnja odluka Allegrija. Zamijenio je De Sciglia Lichsteinerom u ranoj fazi utakmice, iako Talijan nije pokazivao da je ozlijeđen. Prethodno je Pjanić dobio žuti karton zbog povlačenja.

15´ U posljednjem trenutku presječen je pas Mandžukića prema Higuainu, koji bi gurnuo loptu u praznu mrežu. Nakon kornera Pjanić je pogodio Mandžukića kojeg je lopta iznenadila u jako dobro poziciji. Fenomenalna utakmica u Madridu!

14´ Poništen je gol Reala. Snalažljivi Ronaldo se s desetak metara s lijeve strane izborio za udarac. Buffon je teškom mukom obranio. Nakon toga se Isco aktivirao iz zaleđa i atraktivno pogodio. Gol je poništen.

13´ N´Zonzi je drugi požutjeli igrač u redovima Seville. Par sekundi kasnije nakon kontre je zaprijetila Sevilla. Banega je proigrao Sarabiju čiji udarac odlazi visoko iznad gola.

13´ Ponovo prijeti Real. Kombinirali su u polukontri Marcelo i Kroos čiji je pas prema Baleu presječen u posljednjem trenutku.

10´ Velika prilika za Real! Kombinirali su Ronaldo i Modrić, Hrvat je proigrao Balea, čiji prvi s pet metara pokušaj brani Buffon, a drugi petom iz teške pozicije završava u vanjskom dijelu mreže.

9´ Dvije prijetnje Bayerna u šezdeset sekundi: Prvo je Roben zamalo promašio, a potom je Soria obranio zicer Lewandowskog.

Velika pometnja pred golom Navasa! Probio je Costa po desnoj strani, zavrnuo u sredinu, Navas odbio do Higuiana čiji je udarac Kostarikanac zaustavio. Zamalo 0:2.

4´ Prvo uzbuđenje u Munchenu. Mercado je dobio žuti karton zbog prekršaja na 20 metara, a James Rodrigez šutirao preko gola iz slobodnog udarca.

2´ Mandžukić! 0:1 u Madridu! U prvom napadu došla je Stara dama do prednosti. Costa je povukao, odložio za Khediru, Nijemac ubacio, a Mandžukić se naklonio za 0:1!

1´ Suci Oliver i Collum označili su početke utakmica na stadionima Santiago Bernabeu i Allianz Areni

_____________________________

Real je prije osam dana u prvom poluvremenu iskoristio prvu pravu šansu preko Ronalda i izdržao nalete oslabljenog Juventusa, a potom u drugom poluvremenu deklasirao talijanskog prvaka, slično kao u završnici prošlogodišnjeg finala najelitnijeg klupskog natjecanja.

Nakon odrađene suspenzije Miralem Pjanić je ponovo na raspolaganju Allegriju, ali ne i Paulo Dybala, koji je ´pocrvenio´ u prvoj utakmici. Domaćin je oslabljen neigranjem kapetana Sergia Ramosa.

Bayern je na Sanchez Pizjuanu uz ogromnu dozu sreće savladao hrabru Sevillu. Gosti su dvama autogolovima preokrenuli rezultat i na Allianz Arenu nose velikih 2:1 s vrućeg gostovanja u Andaluziji.

Bavarci su oslabljeni neigranjem Comana, Vidala, Alabe i Neuera, a gosti bez značajnijih izostanaka traže čudo u Munchenu.