ZA 15 MINUTA IZBROJAO DO 13 PA SE POVRIJEDIO: Nurkić napustio igru zbog ozljede, Portland ponovno poražen

Portland Trail Blazersi poraženi su i u drugoj domaćoj utakmici prvog kruga doigravanja Zapadne konferencije od New Orleans Pelicansa. Ovog puta su gosti slavili pobjedu rezultatom 111:102

• 18. Apr. 2018  18. Apr. 2018

• 0

Nakon jako dobrog prvog poluvremena u kojem su imali prednost od pet poena (59:54), igra Trail Blazersa se raspala u nastavku meča.

Vođe ekipe Damien Lillard i CJ McCollum pružili su još jednu katastrofalnu partiju, te su se poprilično ispromašivali.

Koriste to Pelicansi maksimalno. Ponovo su bili pravi kada je najviše trebalo i na kraju su uspjeli da prelome i ovaj meč u svoju korist, te da dođu do velikih 2:0 u seriji i sada će pred domaćom publikom imati šansu da završe seriju.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je na parketu proveo svega 15 minuta. Povreda lijeve noge nakon duela sa Anthonyjem Davisom ga je zaustavila na putu do izvrsnog učinka, pa je meč okončao sa 13 poena i tri skoka.