PLAVI EKSPRES PROTUTNJAO TUZLOM: Željezničar na krilima sjajnog Zakarića razbio Slobodu i plasirao se u finale Kupa BiH

U drugoj uzvratnoj utakmici polufinala Kupa BiH sarajevski Željezničar je kao gost slavio protiv Slobode rezultatom 4:1

• 18. Apr. 2018  18. Apr. 2018

• 0

Golom Anela Husića nogometaši Slobode poveli su protiv Željezničara u 18. minuti susreta. Mijić je centrirao, a glavom je pogodio Husić za vodstvo domaćih.

Plavi su poravnali rezultat u 35. minuti utakmice golom Gorana Zakarića.

Sjajnih osam minuta Željezničara u finišu prvog dijela na Tušnju okrunio je Goran Zakarić novim golom.

Ofenzivac Plavih je u 43. podsjetio na najbolje dane i ljevicom efektno pogodio nebranjeni dio gola Azira Muminovića.

Vojo Ubiparip je zakucao loptu u mrežu Tuzlaka za vodstvo Željezničara od 3:1, a Goran Zakarić hat-trickom zapečatio sudbinu domaćih u 75. minuti utakmice.

Željezničar će u finalu Kupa igrati protiv Krupe na Vrbasu.