BAYERN PROMAŠIVAO, REAL KAŽNJAVAO: „Kraljevi“ korak bliže obrani naslova, nose veliku prednost na Santiago Bernabeu

Na portalu „Slobodna Bosna“ mogli ste pratiti tekstualni prijenos polufinalnog duela Bayerna i madridskog Reala na Allianz Areni.

• 25. Apr. 2018  25. Apr. 2018

• 0

Bayern-Real 1:2 (Kimmich 28´; Marcelo 43´, Asensio 57´)

Veliku prednost nosi Real na uzvrat na Santiago Bernabeu. Preživjeli su gosti seriju napada i nekolicinu izglednih prilika Bayerna. Imali su domaći i prednost nakon gola Kimmicha od 28. do 43. minute, ali Madriđani su iz jedne i pol prilike postigli dva gola. Dok je Ribery promašivao šansu za šansom, a ništa bolji nisu bili Muller i Lewa, Real je pogodio "iz ničega". Marcelo je nakon karambola projektilom donio izjednačenje, a potom je Asensio nakon nove serije promašaja Bayerna završio ubojitu kontru.

Da stvar bude gora po Bayern, ionako desetkovani Heynckesov roster u prvom poluvremenu dodatno je osiromašen nakon ozljeda Robbena i Boatenga. Puno pehova za Bavarce, puno sreće za goste, koji su svoje prilike znalački iskoristili.

_________________________

Tijek utakmice:

KRAJ UTAKMICE

90´ Žuti karton za Thiaga. Srušio je Kovačića koji je jurio u opasnu kontru.

87´Novi zicer Bayerna. Podvalio je Muller, utrčao Lewandowski i iz odlične pozicije promašio gol Navasa.

83´ Kovačić je zamijenio Casemira.

81´ Uspio je Real primiriti utakmicu. Stali su u duboki blok, a umorni Bayern u posljednjih petnaestak minuta ne uspijeva izraditi izgledniju priliku.

78´ Casemiro je požutio nakon zakašnjelog starta na Jamesu.

76´ Velika šansa za Real. Došla je lopta do Benzeme koji je s desne strane tukao nisko po sredini. Obranio je Ulreich.

75´ Martinez izlazi, Tolisso ulazi. Iskoristio je Heynckes posljednju, treću izmjenu.

71´ Poništen je gol Ronalda koji se poslužio rukom pri prijemu lopte, nakon čega je lijepo ljevicom pogodio suprotni kut.

69´ Ponovo je šutirao Ribery, ponovo s lijeve strane desnicom. Ovog puta je promašio okvir gola.

67´ Je li moguće? Muller i Lewandowski nakon kornera sudarili su se pred praznim golom Reala. Nisu Bavarci iskoristili 7-8 izglednih prilika večeras.

64´ Druga izmjena kod gostiju. Benzema je zamijenio ozlijeđenog Carvajala. Vasquez seli na desni bok.

63´ Ponovo je lopta došla do Riberya i ponovo isti ishod-obranio je Keylor Navas, prvo ime večerašnje utakmice.

59´ Novi zicer Bayerna! Ribery je sa 7-8 metara šutirao, a Navas ponovo izvrno reagirao.

57´ Novi šok za Bavarce! 1:2! Opasniji je bio Bayerm, ali im se dogodilo isto što i Realu u 28. minuti. Rafinha je izgubio loptu, a gosti su preko svojih brzanaca izveli savršenu kontru. Vasquez je povukao, pričekao utrčavanje Asensia, a 22-godišnji wunkderkid bez problema je pogodio.

56´ Puno je opasniji Bayern. Polukontra je završila centaršutom Mullera, koji centimetar previsoko za Lewandowskog

52´ Zaiskrilo je. Ribery je nagazio Varanea i zaradio žuti karton. Žestoko su reagirali igrači Reala.

50´ Velika prilika Bayerna. Lewa je odložio za Riberya koji je "slomio u koljenu" Casemira i ubacio u sredinu. Ramos je u posljednjem trenutku izbacio ispred Mullera.

46´ Počelo je drugo poluvrijeme. Asensio je zamijenio indisponiranog Isca.

Kraj prvog poluvremena. Bayern je većim dijelom prve dionice bio bolja momčad, propustio 3-4 izvrsne prilike, ali Real je uspio iskoristiti svoju jednu polupriliku i s odličnim rezultatom otići na odmor. Nesretni Bayern, uz sve izostanke pred utakmicu, tijekom prvog poluvremena ostao je bez Robbena i Boatenga.

45+ Prijeti Bayern i nakon primljenog gola. Nekoliko ubačaja odbijalo se po petercu gostiju, a uoči posljednje zvižduka ogromna prilika. Muellerov udarac nakon kornera završio je pored gola.

44´ Marceloo! 1:1! Nevjerojatna akcija. Nije Real znao šta učiniti s loptom, Carvajal je napamet uputio loptu glavom prema rubu šesnaesterca, uspavana obrana Bayerna stoji i promatra, a Marcelo natrčava, poklapa ju poluvolejom i gađa donji lijevi kut Ulreichovog gola!

43´ Još jedna velika prilika Bavaraca. Ribery je odložio za Rafinhu, čiji centaršut s lijeve strane pronalazi Mullera na daljoj stativi. Raspalio je Nijemac svom snagom, ali lopta je odsjela u bloku, na kapetanu Ramosu.

41´ Bayern je zagospodario utakmicom. Novu veliku priliku imao je Hummels. Ubacio je Thiago iz kornera, Sule proslijedio na drugu stativu, a Hummels promašio s 4-5 metara.

38´ Poigravao se Hummels, poslao je paralelan pas po liniji šesnaesterca. Modrić je dodirnuo loptu, ali ju nije uspio iskontrolirati i kazniti neopreznost Bayernovog stopera.

34´ Kakva greška Riberya. Imao je na tanjuru čisti zicer, jedan na jedan situaciju s Navasom, ali pobjegla mu je lopta...

34´ Novi hendikep za nesretni Bayern. Ozlijedio se Boateng, zamijenio ga je Sule.

28´ Gool! 1:0. Joshua Kimmich! Napad Reala završio je nepreciznim udarcem Ronalda, a loše postavljena obrana gostiju drakonski je kažnjena. Sjajni desni bočni ispratio jeakciju, pobjegao obrani, iskoristio pas Jamesa, iskosa izašao pred Navasa, a kad su svi očekivali ubačaj, šutirao je iz teške pozicije i matirao kostarikanskog golmana.

24´ Njabolja prilika Reala. Carvajal je zakuhao po desnoj strani, nakon neuspješnog duplog pasa s Vasquezom loptu mu se odbila. Šutirao je snažno i nisko, ali pravo u Ulreicha. Real je preuzeo kontrolu u posljednjih 10 minuta.

20´ Prijeti Real iz kontre. Modrić je pronašao Ronalda i ispratio akciju do kraja. Ronaldov prizemni centaršut blokiran je u posljednjem trenutku.

18´ Na jednoj strani nakon polukontre izblokiran je udarac Isca, a na drugoj je Rafinha potegao s 25 metara - lak plijen za Navasa.

15´ Nakon furiozne 3-4 minute tempo je pao. Bayern drži loptu, ali ne uspijeva doći do Navasovog šesnaesterca. James je preselio na krilo, gdje je bio Robben, a Thiago je preuzeo ulogu playmakera.

7´ Veliki hendikep za Heycknesa. Pored svih izostanaka u ranoj fazi utakmice ozlijedio se i Robben. Zamijenio ga je Alcantara.

3´ Dinamičan početak utakmice. Kroos je lošim centaršuteom upropastio dobru kontru gostiju, a Ribery je na drugoj strani  neopravdano tražio jedanaesterac nakon što je napucao Carvajala.

Velika prilika za Bayern u dvadesetoj sekundi. Carvajal je izgubio loptu, Lewandowski ubacio, a Muller promašio loptu u pokušaju da je poklopi voljeom.

1´ Sudac Bjorn Kuipers signalizirao je početak utakmice

___________________________

Početne postave:

Na putu do polufinala Bayern se zajedno s PSG-om prošetao grupom B, u osmini finala deklasirao Besiktas, a u četvrtfinalu uz dozu sreće, ali zasluženo, eliminiralo Sevillu.

Real je u svojoj skupini zauzeo drugo mjesto iza Tottenhama, ali Madriđani su pritisnuli gas tek u proljetnom dijelu sezone, kad je i najpotrebnije. U osmini finala dvostrukom pobjedom su eliminirali superbogati PSG, a u četvrtfinalu, uz mnogo muke u uzvratu, eliminiran je talijanski prvak Juventus.

Duga je povijest međusobnih duela večerašnjih protivnika. Susreli su se 24 puta, svaki put u Ligi prvaka. Obje ekipe imaju po 11 pobjeda, a na Alianz Areni omjer je 9:1:2 u korist Bayerna. Ždrijeb ih je uvijek spajao u drugoj fazi natjecanja, od čega čak šest puta u polufinalu (12 susreta). U eliminacijskim duelima šest puta dalje je prošao Real, a pet puta Bayern.

Real u večerašnji susret ulazi bez izostanaka. Kompletna momčad je na raspolaganju Zidaneu koji mjesecima štedi ekipu, znajući da je izgubio bitku za Primeru. Bayern je oslabljen neigranjem četvorice važnih igrača. Neuer, Alaba i Vidal standardni su prvotimci, a Coman značajan kotačić u posljednjoj trećini terena.