BAKA OTVARA ŠAMPANJAC, ADŽEM PRED OTKAZOM: Pogledajte kako je očajni Željezničar poražen u Bijeljini, a Zrinjski postao NOVI PRVAK BiH!

Zrinjski je novi-stari prvak Bosne i Hercegovine

• 05. Maj 2018  05. Maj 2018

• 0

Željezničar je poražen u Bijeljini s 1:0 i tako se oprostio od borbe za naslov prvaka.

U devetoj minuti prva opasna situacija pred golom Radnika. Kajkut je izbjegao ofsajd, došao je u duel sa golmanom Lučićem, pa su gosti tražili penal. Ipak, sudija se nije oglasio i meč je nastavljen.

Radnik je stvorio prve izgledne prilike. U 21. minuti Glišić je pokušao iskoristiti lošu reakciju Kjosevskog, ali je njegov udarac izbačen sa gol-linije.

Već u narednom napadu iskusni Đurić sjajno šutira sa 25 metara, ali Vedran Kjosevski još bolje brani.

Najbolju šansu za goste propušta Ubiparip u finišu prvog dijela. Šutirao je dobro glavom nakon kornera, ali stativa spašava domaće, te se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Nastavak donosi blagu inicijativu Željezničara. Pokušali su gosti da naprave pritisak, da stvore pravu šansu za gol, ali se Radnik odlično branio i bez problema su zaustavljali protivničke napade.

U samom finišu dosta velikih šansi, a u 84. minuti domaći su stigli do vodstva. Fantastičan gol postiže Dino Beširević koji lobuje Kjosevskog za prednost od 1:0.

Željezničar je ovim porazom ostao bez titule prvaka države koju će osvojiti Zrinjski.

A, nogometaši Zrinjskog slavili su protiv Širokog Brijega sa 3:1. Mostarci su poveli u 2. minuti golom Barišića, a na 2:0 povisio je Bilbija u 53. minuti, dok je Bagarić u 84. minutu smanjio na 2.1.

Navijači Zrinjskog treću titulu prvaka za redom proslavili su vatrometom na tribinama.

Konačnih 3:1 i titulu prvaka BiH ovjerio je Filipović u sudačkoj nadoknadi.

Iz Premier lige su ispale ekipe Viteza i Čelika.