FRANCUSKA - AUSTRALIJA 2:1: Pogba odlučio pobjednika, prvi put primjena VAR-a (VIDEO)

Početak trećeg dana tekućeg Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji započet je pobjedom francuske reprezentacije nad australskom izabranom vrstom s 2:1 na Kazan Areni.

• 16. Jun. 2018  16. Jun. 2018

• 0

Francuska selekcija pogocima je Griezmanna i Pogbe zasjela na čelnu poziciju grupe C.

Reprezentacija Francuske teškom je mukom slavila s 2:1 protiv Australije na otvaranju grupe C Svjetskog prvenstva u Rusiji. Francuzima je kod oba pogotka pomogla tehnologija, u prvom slučaju VAR, a u drugom tehnologija s gol-linije.

Tricolori su od prvog minuta potvrdili su ulogu favorita, dominirali su, ali su do golova stigli na neuobičajen način.

Prvo su u 58. minuti poveli golom Griezmanna sa bijele tačke. Penalu je prethodio historijski momenat u svjetskom fudbalu, kada je prvi put na SP-u korišten VAR (videotehnologija).

Nakon starta Joshua Risdona nad Griezmannom igra je nastavljena, ali je nekoliko sekundi kasnije sudija Andres Cunha iz Urugvaja susret prekinuo. Pregledan je snimak i Cunha je pokazao na bijelu tačku, a Griezmann je bio siguran sa bijele tačke za 1:0.

No, slavlje Trricolora nije dugo trajalo, jer je Australija golom Jedinaka, također sa bijele tačke, izjednačila na 1:1.

Odluka o pobjedniku pala je u 81. minuti. Pogba je šutirao, lopta je od bloka igrača Australije prevarila golmana Ryana i završila milimetar iza gol-linije.