SENZACIONALAN PREOKRET ŠVICARSKE: Nezadrživi Shaqiri poslao Srbiju u "nemoguću misiju"! (VIDEO)

Srbi su vrlo rano poveli i sačuvali tu prednost do poluvremena, ali ostali su bez ijednog boda.

• 22. Jun. 2018  22. Jun. 2018

• 0

Švicarska je pobijedila Srbiju s 2:1 u drugom kolu grupe E Svjetskog prvenstva i napravila veliki korak prema plasmanu u osminu finala. Švicarci su sada na četiri boda koliko ima i Brazil koji je u drugom kolu savladao Kostariku, dok su Srbi na tri boda i u "nemogućoj misiji" - u zadnjem kolu moraju pobijediti Brazilce za prolaz u nokaut fazu.

Srbija je povela preko Aleksandra Mitrovića u 5. minuti, no u nastavku je Švicarska preokrenula golovima Granita Xhake u 52. i Xherdana Shaqirija u 90. minuti.

Srbija je svoj agresivan ulazak u utakmicu okrunila vodećim pogotkom Mitrovića koji je u skoku na pet metara od suparničkog gola nadvisio svog čuvara Schaera i zakucao loptu u mrežu. Ipak, u nastavku je Švicarska izgledala kao bolja ekipa, Xhaka je poravnao sjajnim udarcem sa 20-ak metara u 52. minuti da bi u samoj završnici u kojoj su oba sastava tražila pobjednički pogodak Shaqiri u kontranapadu postigao iznimno važan gol za Švicarsku.

Ranije u petak je Brazil u prvoj utakmici 2. kola ove grupe golovima Coutinha (90+1) i Neymara (90+7) u sankt Peterburgu svladao Kostariku.

Kolo prije kraja Brazil i Švicarska imaju po četiri boda, treća je Srbija s tri, dok je Kostarika otpala bez bodova.

U posljednjem kolu igraju Srbija i Brazil, a Švicarce čeka duel protiv otpisane Kostarike.