UZBUDLJIV DERBI NA KOŠEVU: Sarajevo slavilo protiv Zrinjskog, hat-trick Ahmetovića (VIDEO)

Nogometaši Sarajeva savladali su Zrinjski s 4:2 u derbiju šestog kola Premijer lige BiH na Koševu.

• 19. Avg. 2018  20. Avg. 2018

• 0

Najzaslužniji za teško izvojevanu pobjedu Sarajeva nesumnjivo je Mersudin Ahmetović, koji je postigao hat-trick, a treba naglasiti da su oba tima derbi završili sa po desetericom igrača, jer su isključeni Jakovljević i Velkoski.

Strateg Sarajeva Husref Musemić je izveo isti sastav kao i na Grbavici u srijedu u velikom gradskom derbiju koji je završen neriješenim rezultatom.

Sa druge strane, Slišković je nakon što je ponovo sjeo na klupu protiv Ludogoreca, na Koševu imao i premijerligaški debi. U odnosu na sastav koji je nastupio protiv Bugara, Kadušić, Stojkić i Šovšić se nisu našli u početnom sastavu, a njihova mjesta zauzeli su Galić, Srđan Stanić i Filipović.

Sarajevo je od početka susreta bilo bolji protivnik na terenu. Od prvog minuta se vidjelo da izabranici Husrefa Musemića žele pobjedu protiv aktuelnog prvaka BiH. Bolju igru domaći su krunisali golom Mersudina Ahmetovića u 24. minutu.

Pet minuta kasnije dosuđen je penal za domaći tim, Jakovljević je dobio žuti, a zatim crveni karton zbog prigovora.

Udarac Velkoskog odbranio je Soldo, ali je kapiten Sarajeva dobro reagovao i odbijenu loptu poslao u gol.

Zrinjski je od tog trenutka igrao s deset igrača na terenu, a Sarajevo je to iskoristilo da nastavi pritisak i kreira još nekoliko prilika za postizanje gola.

Iako je izgledalo da prvak BiH s igračem manje neće uspjeti ugroziti domaćina, u trećoj minuti sudijske nadoknade igrač Zrinjskog Samir Bekrić postiže pogodak nakon odličnog kontranapada gostiju i daje nadu svom timu da u drugom poluvremenu može doći do povoljnog rezultata.

Ipak, u nastavku meča Ahmetović postiže još dva gola, te praktično već u 61. minuti rješava pitanje pobjednika.

Gosti su do kraja uspjeli tek ublažiti poraz golom Nemanje Bilbije u 64. minuti. Napadač Plemića je tokom proslave gola "zaratio" sa navijačima Sarajeva, popularnim Hordama zla, a pale su i psovke... Do kraja meča crveni karton je zaradio i Krste Velkoski, kapiten Bordo tima.