LIGA NACIJA: Englezi zakomplicirali situaciju u grupi 4, Hrvatska u teškoj poziciji (VIDEO)

Ostvaren je rezultat kojeg je malo ko očekivao - Englezi su slavili s 3:2 protiv Španije zahvaljujući furioznom izdanju u prvom poluvremenu.

• 15. Okt. 2018  15. Okt. 2018

• 0

Večeraas je u Sevilli Španija dočekala Engleska u grupi 4 Lige A , i ostvaren je rezultat kojeg je malo ko očekivao - Englezi su slavili s 3:2 .

U 16. minuti je Raheem Sterling neodbranjivo pogodio nakon proigravanja Marcusa Rashforda, a baš je Rashford u 30. minuti lakoćom poentirao nakon odlične akcije Gordog Albiona i nesebičnog dodavanja Harryja Kanea.

I u 38. je Kane bio asistent, ovaj put za Sterlinga koji je postigao svoj drugi pogodak i dotukao Furiju.

U drugom poluvremenu je Španjolska smanjila u 58. minuti preko Paca Alcacera te u osmoj minuti sudijske nadoknade golom Sergija Ramosa.

Do kraja takmičenja u ovoj grupi na programu su još utakmice Hrvatska - Španija 15. novembra u Zagrebu te Engleska - Hrvatska 18. novembra u Londonu. U slučaju da pobijedi u obje te utakmice, Hrvatska će osvojiti prvo mjesto i igrati na završnom turniru četiri najbolje selekcije koji će se održati u junu sljedeće godine. No, ukoliko ne savlada Englesku na Wembleyu Hrvatska će gotovo sigurno završiti na posljednjem mjestu u grupi te ispasti u Ligu B.