LIGA PRVAKA: PSG ugasio Zvezdu u Beogradu, Salah odveo Liverpool u nokaut fazu (VIDEO)

Nogometaši Liverpoola su s minimalnih 1-0 pobijedili Napoli, čime su prošlogodišnji finalisti izborili plasman u osminu finala Lige prvaka, a iz grupe C pridružio im se i PSG koji je sa 4-1 slavio na gostovanju kod Crvene zvezde.

• 11. Dec. 2018  11. Dec. 2018

• 0

Liverpool je u osminu finala prošao kao drugi, zahvaljujući golu Mohameda Salaha iz 34. minute. Tim Juergena Kloppa je i nakon toga stvarao prilike, ali su golman Napolija David Ospina i nepreciznost Liverpoolovih napadača držali Napoli u prilici za prolaz dalje.

U samoj završnici dvoboja, Napoli je mogao do pogotka koji bi Talijane gurnuo u osminu finala, a izbacio Liverpool. Lopta je preletjela Lovrena, a Poljak Arkadiusz Milik iz neposredne blizine nije uspio pogoditi mrežu, jer mu je golman domaćih Alisson ušao u šut i čudesnom odbranom sačuvao mrežu.

Na stadionu Rajka Mitića PSG je pokazao koliko je bolji od Crvene zvezde i pobjedom 4-1 osvojio prvo mjesto. Cavani (10), Neymar (40), Marquinhos (74) i Mbappe (90+2) bili su strijelci za Paražine, a jedini gol za domaću ekipu postigao je Gobeljić (56).

U osminu finala će i Tottenham iz grupe B koji je remizirao sa Barcelonom rezultatom 1:1. Ousmane Dembele je u 7. minuti nakon sjajnog solo-prodora sjajno pogodio za 1:0 i to je bio rezultat koji je Spurse izbacivao iz Lige prvaka. No, u 85. minuti Harry Kane je asistirao Lucasu Mouri koji je iz peterca pogodio za 1:1.