SPEKTAKL NA CAMP NOU, ČUDO U TORINU: Barcelona demolirala Manchester United, Ajax izbacio Juventus (VIDEO)

U drugoj četvrtfinalnoj utakmici Lige prvaka Barcelona je na svome Camp Nou deklasirala Manchester United rezultatom 3:0

• 16. Apr. 2019  16. Apr. 2019

• 0

Već nakon prvih 45 minuta Barca je vodila s 2:0 pogocima čudesnog Lea Messija.

Sve je počelo u 16. minuti kada je Young nespretno reagirao u obrani, a Messi mu je oteo loptu, sjurio se prema šesnaestercu i zatim s preciznim udarcem pogodio mrežu pored nemoćnog De Gee.

Samo četriri minute kasnije novi šok za goste. Coutinho je napravio pritisak na obranu Manchestera, zatim je Messi iskoristio novu pogrešku gostujuće obrane, uzeo je loptu i pucao s vrha šesnaesterca, a udarac je prošao De Gei ispod ruku.

U 61. minuti golčina Coutinha. Messi je sjajno pronašao Jordija Albu koji šalje povratnu do Coutinha, a Brazilac je bombom s oko 25 metara fantastično pogađa rašlje za 3:0.

Barcelona je ukupnom pobjedom od 4:0 ostvarila plasman u polufinale Lige prvaka.

U drugom susretu u Torinu sastali su se Juventus i Ajax, a nakon 180 minuta slavili su gosti.

Ajax je pobijedio Juventus rezultatom 2:1 i s ukupnih 3:2 izbacio Pjanića i ekipu iz daljeg natjecanja Lige prvaka.

Ronaldo je domaće doveo u vodstvo u 28. minuti, a gosti su izjednačili 6 minuta kasnije golom Donnyja van de Beeka. Za konačnih 2:1 za goste iz Amsterdama pogodio je Matthijs de Ligt u 67. minutu utakmice.