Svijet
UZORI MU BILI ZLOČINCI KARADŽIĆ I MLADIĆ: Terorista iz Christchurcha želio ubiti što više muslimana, planirao i…
24. Avg. 20201
Australac optužen za ubistvo 51 vjernika u dvije džamije u Christchurchu na Novom Zelandu u martu izjasnio se u petak pred sudom da nije kriv po svim tačkama optužnice
Hronika
14. Jun. 2019
0
U napadu koji je prenosio uživo na Facebooku, ubica naoružan poluautomatskim oružjem napao je muslimane koji su se okupili na molitvama petkom u dvjema džamijama u Christchurchu 15. marta. Riječ je o najgorem mirnodopskom zločinu u historiji Novog Zelanda.
Brenton Tarrant (29) je putem video linka sudjelovao na raspravi, a njegovi odvjetnici objavili su da se izjašnjava kako nije kriv.
Sudija Cameron Mander rekao je da će suđenje početi 4. maja sljedeće godine. On je dodao da sud inače pokušava početi suđenja u roku od godine dana, no "zbog razmjera i kompleksnosti ovog slučaja to je predstavljalo izazov". Sljedeća rasprava zakazana je za 16. august, a do tada će Tarrant ostati u zatvoru.
Tarrant se suočava s 92 tačke optužnice, pošto je dodana i tačka za terorizam, a riječ je o prvoj optužbi za terorizam u historiji Novog Zelanda.
On je stajao ispred kamere u strogo čuvanom zatvoru u Aucklandu, a u sudnici je bilo oko 80 pripadnika muslimanske zajednice iz Christchurcha koji su uglavnom u tišini pratili raspravu.
(SB / Hina)
Svijet
UZORI MU BILI ZLOČINCI KARADŽIĆ I MLADIĆ: Terorista iz Christchurcha želio ubiti što više muslimana, planirao i…
24. Avg. 20201
Svijet
TOTALNI PREOKRET: Krvnik sa Novog Zelanda nakon više od godinu dana priznao ubistvo 51 osobe u džamijama, evo kako je to učinio…
26. Mar. 20201
Hronika
ZAVRŠIT ĆE KAO I NJEGOV IDOL KARADŽIĆ: Napadač na džamije optužen za 50 ubistava i 39 pokušaja ubistva
04. Apr. 20192
Svijet
NAPADAČ IZ CHRISTCHURCHA NA METI BANDI: "Imamo svoje ljude u zatvoru"
18. Mar. 20191
Politika
CENIĆEVA ŽESTOKO KRITIKUJE DODIKA I OTKRIVA: "Njegova ministrica se izjasnila kao Bošnjakinja iako je..."
Prije 1h1
Hronika
STRAVIČNI PRIZORI S MJESTA NESREĆE: Utrkivali se automobilima pa udarili u...
Prije 2h0
Vijesti
NE PAMTI SE KADA JE DODIK BIO OVOLIKO UZRUJAN, NIJE BIRAO RIJEČI: "Nema toga, nema te sile, osim ako nas NATO ovde bombarduje i pobije..." (VIDEO)
Prije 3h16
Politika
TEGELTIJA U ŠIFRAMA: Neko svjesno migrante preusmjerio da preko BiH traže put ka EU
Prije 3h0
Hronika
ŠTA SE OVO DOGAĐA: Snažan zemljotres pogodio Austriju, osjetio se i u Hrvatskoj, Sloveniji, Italiji...
20. Jan. 20210
Hronika
NIJE MU POMOGLA NI PROMJENA IMENA: U Banjoj Luci uhapšen još jedan bjegunac za kojim je tragao Interpol
20. Jan. 20210
Hronika
ZLOČINAC SRETEN LUKIĆ IZ ZATVORA U POLJSKOJ PREBAČEN U HAAG: Evo šta je razlog...
Prije 6h1
Hronika
PADAJU, JEDAN PO JEDAN: Uhapšen vođa grupe "Ponosni momci", osumnjičen je za napad na...
Prije 16h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.