SPEKTAKL NA ANFIELDU: Liverpool vodio 3:0, gosti iz Austrije ekspresno izjednačili, ali su se na kraju domaći navijači radovali... (VIDEO)

Večeras je odigrano osam utakmica 2. kola grupne faze Lige prvaka, a u okviru Grupe E viđen je sjajan meč između Liverpoola i Salzburga. Na kraju je Liverpool slavio na svom Anfieldu rezultatom 4:3

• 02. Okt. 2019  02. Okt. 2019

• 0

Početak susreta je protekao apsolutno u znaku Liverpoola i djelovalo je da Redsi idu ka laganom i ubjedljivoj pobjedi.

Igrala se deveta minuta kada je su Mane i Firmino sjajno kombinovali, a Senegalac pogodio za 1:0.

Na drugi gol Liverpoola se čekalo do 25. minute. Bila je to sjajna akcija domaćih, Alexander-Arnold je ubacio, a Robertson pogodio za 2:0.

11 minuta kasnije Liverpool je stigao do 3:0. Prvo je pokušao Firmino, a do odbijene lopte stigao Salah i matirao golmana gostiju.

Tračak nade u 39. minuti gostima je dao Hwang koji je prvo izbacio Van Dijka sjajnim potezom, a onda pogodio za 3:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a onda se u nastavku Salzburg potpuno vratio u meč.

U 56. minuti je Minamino sjajno pogodio na asistenciju Hwanga, da bi četiri minute kasnije mladi Haland šokirao Anfield i poravnao na 3:3. Ovaj put je Minamino bio asistent.

Ipak, Liverpool se jako brzo oporavio. Firmino je sjajno spustio loptu za Salaha, a Egipćanin u 69. minuti ponovo doveo Redse u vodstvo - 4:3.

Bilo je do kraja utakmice još uzbuđenja, ali je ostalo 4:3, pa je Liverpool upisao pobjedu u sjajnom meču.