GAZZETTA DELLO SPORT OPLELA PO HRVATSKOM NOGOMETAŠU: „On je bio najgori, promašaj utakmice, ne može u istu rečenicu s EDINOM DŽEKOM…“

Hrvatski napadač Nikola Kalinić loše igra i u novom velikanu u kojem pokušava spasiti karijeru

• 04. Okt. 2019

• 0

Nakon što su ga posljednjih godina otpisali Milan, pa Atletico, koji su skupo plaćali propalu golgetersku investiciju (22, odnosno 15 miliona eura odštete za samo šest i četiri gola), novu priliku dobio je u Romi, koja ga je ovog ljeta posudila od madridskog kluba uz naknadu od dva miliona eura.

Kalinić je tamo došao kao zamjena za prvog špica Edina Džeku, a nakon što je protiv Bašakšehira i Atalante dobio po 15 minuta, u drugom kolu skupine Europa Lige kod Wolfsbergera (1:1) po prvi put je bio prvotimac.

Na terenu je proveo svih 90 minuta, a odigrao je tako da ga je Gazzetta dello Sport proglasila najgorim igračem utakmice.

"Kalinić nije niti vidio suparnički gol... Napadač koji nijednom nije bio opasan..." rečenice su o njemu iz izvještaja i komentara najuglednijeg talijanskog sportskog dnevnika s utakmice u Austriji.

"Kalinić je bio promašaj utakmice. Imao je nekoliko inteligentnih kretanja, ali na njemu se nakupilo toliko hrđe da ne nikako ne može naći gol. Ne može stati u istu rečenicu s Džekom." piše Gazzetta.