LIGA PRVAKA: Liverpool pregazio Genk, Barcelona se izvukla protiv Slavije u Pragu (VIDEO)

Ukupno 18 golova palo je večeras na šest susreta trećeg kola Lige prvaka u grupa E, F, G i H

• 23. Okt. 2019  23. Okt. 2019

• 0

U susretu grupe F Lige prvaka Barcelona je slavila u Pragu protiv Slavije sa 2:1. Katalonci su poveli već u trećoj minuti golom Lionela Messija, no Česi su se vratili u 50. minuti lijepim pogotkom Jana Borila.

Radost domaćina nije dugo trajala, u 57. minuti Peter Olayinka je zabio autogol. Lopta se od Nigerijca nesretno odbila u mrežu nakon što je Luis Suarez spretno pucao nakon ubačaja.

Slavia Prag može žaliti za senzacijom jer su pružili sjajan otpor moćnoj Barceloni, koja opet nije oduševila igrom.

Na tabeli vodi Barcelona sa sedam bodova, Borussia Dortmund i Inter imaju po četiri boda, a Slavija jedan.

Salzburg i Napoli odigrali su najzanimljiviji susret večerašnjeg programa trećeg kola Lige prvaka, a na kraju je italijanski tim slavio s 3:2.

Da ćemo gledati dobru utakmicu u Salzburgu dalo se naslutiti već u prvoj minuti susreta kada je dobru priliku za goste iz Napulja imao Dries Mertens, no Cican Stanković je odlično intervenisao i loptu skrenuo u korner.

Pet minuta kasnije u kaznenom prostoru domaćih pao je upravo belgijski napadač, no glavni sudija je samo odmahnuo i pokatao da se igra nastavi.

Sjajni 19-godišnji napadač Salzburga Erling Braut Haaland je u osmoj minuti zatresao mrežu gostiju, no njegov pogodak je poništen nakon što je Clement Turpin lično pogledao situaciju u kojoj je Norvežanin bio u nedozvoljenoj poziciji.

U 17. minuti Mertens nije dao mnogo šansi Stankoviću. Ovoga puta Belgijanac je loptu silovitim udarcem zakucao loptu iznad glave golmana austrijskoh prvaka za vodstvo gostiju.

Petom ovosezonskom golu u Ligi prvaka mladi Haaland je bio u 24. minuti, no Alex Meret mu je odbnao šut, baš kao nekoliko trenutaka kasnije.

Meret je na vrhuncu bio i u 36. minuti kada je odbranio pokušaj Patsona Dake.

Ipak, u 40. minuti čuvar mreže Napolija nije imao šanse protiv Haalanda, koji je bio siguran izvođač najstrožije kazne koju je skrivio Kevin Malcuit. Bio je to peti ovosezonski pogodak Norvežanina, a ukupno 19. ovosezonski u 13 nastupa u svim takmičenjima.

Malcuit se za penal iskupio u 64. minuti kada je odlično uposlio Mertensa za 116. gol Belgijanca u dresu Napolija, kojim je zvanično prestigao Diega Armanda Maradonu na drugom mjestu najboljih strijelaca u historiji kluba.

Ipak, Haaland je u 72. minuti s pet metara glavom matirao Mereta drugi put večeras za 2:2.

Slavlje domaćih navijača nije se ni smirilo a već je bilo 2:3. Mertens je ovoga puta asistirao, a strijelac je bio Insigne.

Golove s utakmice Salzburg - Napoli pogledajte OVDJE.

U drugom susretu grupe E, aktuelni prvaci Evrope, fudbaleri Liverpoola trijumfovali su u gostia kod Genka. Redsi su slavili s 1:4. Strijelac prva dva gola za ekipu Jurgena Kloppa postigao je Alex Oxlade-Chamberlain. Već u drugoj minuti gosti su poveli, a Oxlade-Chamberlain pogodio je poslije asistencije Fabinha, dok mu je za pogodak u 57. minuti asistirao Firmino.  Treći pogodak za Liverpool postigao je Mane nakon asistencije Salaha, da bi 0:4 postavio upravo sjajni Egipćanin. Odey je u 88. minuti postigao počasni gol za domaći tim.

Golove s utakmice Genk - Liverpool pogledajte OVDJE.

Inter je golovima Martineza i Candreve s 2:0 savladao Borussiju Dortmund, dok je u drugom meču grupe F Barcelona s 2:1 slavila u gostima kod Slavije iz Praga.