KAKVA DRAMA U LONDONU: Arsenal gubio dva puta, a publika tri puta padala u trans, pogledajte pogotke Pepea o kojima će se dugo pričati…

Nogometaši Arsenala su nakon preokreta pobijedili na svom terenu Vitoriju Guimaraes (3:2) u utakmici 3. kola grupne faze Evropske lige.

• 25. Okt. 2019

• 0

Topnici su bili na korak od senzacionalnog poraza, ali su u samom finišu uspjeli doći do preokreta. Portugalski klub poveo je sa 1:0 već u devetoj minuti kada je Edwards postigao sjajan gol.

Međutim, Arsenal je uspio da dođe do izjednačenja u 32. minuti golom mladot Martinellija. No, samo pet minuta kasnije Vitoria je ponovo povela, a ovaj put strijelac je bio Duarte.

U nastavku meča igrači Arsenala su svim silama krenuli po izjednačenje kako bi izbjegli veliku senzaciju. Iako se činilo da će Vitoria s tri boda napustiti London na kraju se to nije desilo.

Arsenal je u 80. minuti uspio da dođe do 2:2 kada je Pepe zabio sjajan gol iz slobodnog udarca. Isti igrač bio je u centru pažnje u 92. minuti kada je spoktakularno ponovo iz slobodnjaka pogodio za 3:2 i veliki preokret londonskog kluba.

Pogledajte majsjtorije Pepea

Pepe je prvo u 80. minuti postigao sjajan gol iz slobodnog udarca za 2:2.

A, onda je na scenu stupio i u 92. minuti. Pepe je ponovo odlučio da izvede slobodan udarac i spektakularno pogodio za 3:2 i pobjedu Arsenala.