LIGA PRVAKA: Dinamo prosuo prednost od dva gola, Zvezda visoko poražena i u Beogradu

Dinamo je u infarktnoj završnici ostao bez pobjede u 4. kolu Lige prvaka. Vodili su 3-1 golovima Petkovića, Ivanušeca i Ademija, ali su Ukrajinci izjednačili u završnici preko Moraesa i Pepea za konačnih 3-3, dok je Crvena zvezda doživjeli poraz i u Beogradu 4:0, nakon što je Tottenham slavio u Londonu 5:0.

• 06. Nov. 2019  06. Nov. 2019

• 0

U jednoj od najnevjerovatnijih završnica u povijesti maksimirskog kluba, Dinamo je ostao bez pobjede iako je imao vodstvo 3:1 do 93. minute. Dinamo i Šahtar odigrali su 3:3 čime su Modri ostali bez pobjede, ali i boljeg međusobnog omjera s Ukrajincima.

Šahtar i Dinamo imaju po pet bodova, ali ukrajinski prvak sada je na drugom mjestu iza vodećeg Manchester Cityja koji ima deset bodova.

Dinamo i Šahtar su odigrali ludu utakmicu. Gosti su poveli, Dinamo je potom okrenuo rezultat s tri gola, da bi Ukrajinci u sudijskoj nadoknadi postigli dva gola za 3-3. Šahtar je treći pogodak postigao u petoj minuti nadoknade iz kaznenog udarca.

Ukrajinci su poveli u 13. minuti golom Alana Patricka, no Modri su okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića u 25. minuti, Luke Ivanušeca u 83. minuti, te kapitana Arijana Ademija u 89. minuti. Dinamo je imao 3-1 i činilo se kako će pobjedom načiniti veliki korak prema plasmnu u osminu finala. Šahtar je u trećoj minuti sudijske nadoknade smanjio golom Moraesa, a u petoj minuti sudijske nadoknade Brych je dosudio kazneni udarca za goste, nakon što je Theophile-Catherine oborio Pjatova, a Tete je bio siguran.

Obje ekipe su završile utakmicu s igračem manje, u 75. minuti kod Dinama je isključen Moro, a samo pet minuta kasnije 'pocrvenio' je i Marlos koji je u svega šest minuta zaradio dva žuta kartona.

Tottenmah je pokazao klasu i nadmoć i u Beogradu porazivši Zvezdu s 4 gola razlike, tako da je ukupni skor u dva meča 9:0 u korist tima iz Londona.

Gosti iz Londona su tokom čitavog meča imali ozrazitu terensku nadmoć, a promašene šanse domaćih sankcionirali su odmah i bez milosti.

Prvu ozbiljniju šansu na meču imali su gosti preko Sona u 22. minutu, koji je iskoristio razrijeđenu odbranu gostiju, ali je bio neprecizan. Već u narednom napadu vjerovatno najveća prilika na meču za Crvenu zvezdu: Milan Pavkov se našao jedan na jedan sa golmanom gostiju ali je loše šutirao.

Gosti supoveli u 34. minutu. Nakon udarca Kanea, i karambola u šesnaestercu crveno-belih, Lo Celso se snašao i pogodio za 0:1.

Nisu se predavali igrači Zvezde i samo minut prije kraja prvog poluvremena imali su još jednu stopostotnu priliku. Prvo su gosti pogodili stativu, a onda se lopta poslije nespretne reakcije odbila od defanzivca Tottenhama koji je pogodio sopstvenu prečku, ali - promjene rezultata nije bilo.

U 58. minutu Pavkov je u namjeri da vrati loptu svojim defanzivcima, "izbacio" u kontru goste koji su ekspresno došli do gola Borjana, a strijelac je  bio  Heung-Min Son.

Tada se raspala igra domaćih i bilo je jasno da neće biti prilike da se napravi novi podvig. U 61. minutu Son je još jednom bio ekzekutor.

Imao je Tottenhaem još nekoliko prilika za četvrti gol, a jednu od poslednji iskoristio je rezervista Eriksen, koji je preciznim udarcem matirao Borjana i postavio konačnih 0:4 u 85. minutu.

Nogometaši Bayerna, Juventusa i PSG-a izborili su osminu finala Lige nakon susreta 4. kola u srijedu.

U grupi A PSG je dva kola prije kraja osigurao osminu finala minimalnom pobjedom (1:0) u Parizu nad Club Bruggesom. Parižani su poveli golom Icardija i očekivala se uvjerljiva pobjeda francuskog prvaka. No, Belgijanci se nisu dali, a u 76. minuti njihov napadač Diagne je promašio kazneni udarac jer je njegov šut s bijele tačke odbranio golman Navas.

Real je na Bernabeuu uvjerljivom pobjedom protiv Galatarasaya (6:0) učvrstio drugo mjesto u grupi. Real je već nakon samo 13 minuta vodio s 3:0, uz dva gola Brazilca Rodryga i Ramosa iz penala, a u 45. minuti pogodio je i Benzema, koji je bio strijelac i za 5:1 u 81. minuti. U sudijskoj nadoknadi Rodrygo je došao do hat-tricka za konačnih 6:0.

PSG vodi s 12 bodova, Real ima sedam, Club Brugges dva, a Galatasaray jedan bod.

Atletico je gostovao kod Bayera u Leverkusenu i pobjedom je mogao izboriti osminu finala,ali su Colchonerosi neočekivano izgubili s 1:2. Nijemci su poveli u 41. minuti autogolom Thomasa Parteya, a u 55. minuti Voland je povećao na 2:0 za njemačku momčad, koja do večeras nije imali nijedan bod i samo jedan postignuti gol. U 94. minuti je Morata smanjio na 2:1.

Na tabeli vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima sedam, a Lokomotiv i Bayer po tri boda.

U ranijim utakmicama Juventus je pobijedio Lokomotiv 2:1, dok je Bayern srušio Olympiakos s 2:0.