I ZMAJ SE HVATAO ZA GLAVU: Nova sramota slavnog Arsenala, pogledajte kako je klub iz Londona ponižen na svom Emiratesu...

Arsenal je na svom Emiratesu poražen od Brightona rezultatom 2:1

• 06. Dec. 2019

• 0

Topnici su tako nastavili očajnu seriju. Posljednji trijumf u Premiershipu su ubilježili još 6. oktobra ove godine.

Brighton je u susret ušao bez respekta prema londonskom timu, a gosti su do vodstva stigli u 36. minuti nakon što se Webster odlično snašao nakon gužve pred golom Topnika.

Rezultatom 0:1 se otišlo na odmor, da bi privremeni šef struke Freddie Ljungberg na poluvremenu ubacio Pepea i promijenio raspored igrača na terenu.

Vrlo brzo nakon početka drugog poluvremena Arsenal je izjednačio. Ozil je ubacio, a Lacazzette uspio glavom poslati loptu u mrežu Brightona.

Bolje je igrao Arsenal, napadao i nakon gola za izjednačenje, a mreža gola Brightona se zatresla i u 65. minuti. Ipak, gol Davida Luiza je opravdano poništen zbog ofsajda.

Arsenal od 70. minute bukvalno staje, a Brihgton polako "dolazi sebi". Krenuli su gosti sa napadima, a u 80. minuti su uspjeli stići do novog vodstva. Strijelac gola za 1:2 je bio Neal Maupay.

Dobru priliku za izjednačenje u 87. minuti je propusto rezervista Martinelli, dok je Pepe opasno zaprijetio iz slobodnjaka na isteku devedesete minute. Ipak, do kraja je ostalo 1:2, a gosti su u posljednjim trenucima propustili priliku i za treći gol.

Brihgton je ovom pobjedom prekinuo niz poraza i sa nova tri boda skočio na 13. poziciju. Arsenal je 10. sa 19 bodova. U posljednjih pet mečeva Premiershipa Topnici su na omjeru od tri remija i dva poraza.

Treba dodati da je bh. reprezentativac Sead Kolašinac iz igre izašao u 73. minuti. Za vrijeme provedeno na terenu bio je poprilično agilan, ali nije uspio pomoći svom timu da izbjegne poraz.