Auto
OVO JE BILA TOTALKA: Nijemci potpuno uništili najtraženiji VW na struju, pogledajte kako je na velikom crash testu Euro NCAP-a prošao Volksagen ID 3 (VIDEO)
23. Okt. 20200
Pred vama su nova Euro NCAP testiranja u kojoj su se našli neki vrlo zanimljivi novi modeli
Auto
12. Dec. 2019
0
Ovoga puta na red su došli globalno popularni modeli električnih vozila: Tesla Model X, Porsche Taycan, Audi Q7, Škoda Octavia, Peugeot 2008, Renault Captur i Ford Kuga.
Tesla Model X je zabilježio rezultat od 94% u kategoriji Safety Assist, jednako kao i Model 3 ranije ove godine, s kojim se izjednačio na vrhu ljestvice. S 98% u kategoriji sigurnosti odraslih putnika Model X je također u samom vrhu.
Porscheov prvi električni model, Taycan, također je dobio pet zvjezdica s najboljim rezultatima postignutima u sigurnosti odraslih i djece u automobilu.
Smješteni u različitim kategorijama vozila, Škoda Octavia, Renault Captur i Ford Kuga također su se okitili s pet zvjezdica. Škoda je testirana u karavan verziji (Combi), koja je zaslužila visoku ocjenu - 92% u kategoriji sigurnosti odraslih putnika i 88% za sigurnost djece.
Vrlo sličan rezultat zabilježio je i Audi Q7, s 92%, odnosno 86% u ovim kategorijama. Novi Volkswagen Sharan i Seat Alhambra zaslužili su tek po četiri NCAP-ove zvjezdice i to zbog nižih rezultata (59%) u kategoriji sigurnosti pješaka.
Peugeotov mali SUV 2008 također je došao do četiri zvjezdice iz istog razloga, s rezultatom od 62% kad je riječ o sigurnosti pješaka.
Pogledajte video...
Auto
OVO JE BILA TOTALKA: Nijemci potpuno uništili najtraženiji VW na struju, pogledajte kako je na velikom crash testu Euro NCAP-a prošao Volksagen ID 3 (VIDEO)
23. Okt. 20200
Auto
BRUTALNO RAZBIJANJE PRED KAMERAMA; VELIKI TEST EURONCAP-a OTKRIVA: Ovo su najsigurniji automobili u 2019. godini, pogledajte kako su prošli na crash testu… (VIDEO)
18. Feb. 20200
Auto
BRUTALNO SU GA PORAZBIJALI: Volkswagen Golf 8 završio na Euro NCAP testu, pogledajte kako je prošao... (VIDEO)
19. Dec. 20190
Auto
KRŠ I LOM: EuroNCAP testirao BMW-ove modele Serije 1 i 3, Jeep Cherokee i Peugeot 208, pogledajte kako su prošli… (VIDEO)
10. Okt. 20190
Vijesti
PETRINJA SE NOĆAS PONOVO TRESLA: Magnituda je bila 3,3 po Richteru
Prije 21 min0
Društvo
RASPAD SISTEMA U SRBIJI, LJEKARI OČAJNI: "Kada se ne mogu zbrinuti svi pacijenti, primjenjujemo RATNU TRIJAŽU"
Prije 34 min1
Regija
DR. ALEMKA MARKOTIĆ OBJAVILA: Evo koliko ljudi je imalo neuspojeve od vakcine...
Prije 44 min0
Vijesti
SRCE DA PREPUKNE, MURIZ MEMIĆ ODLUČIO: "Ja ću biti i sud i tužilac, MOLIM GRAĐANE DA ME PODRŽE..."
Prije 51 min0
Auto
DUSTER JE NARASTAO: Upoznajte Bigster, veliki SUV iz Dacije
16. Jan. 20210
Auto
NOVA LADA NIVA DOLAZI 2024. GODINE: Ovo je prva službena skica (VIDEO)
15. Jan. 20210
Auto
NIŠTA VIŠE NEĆE BITI ISTO: Predstavljena prva automobilska guma koja će trajati 130.000 kilometara! (VIDEO)
15. Jan. 20210
Auto
DOBAR REFLEKS: Vozio je BMW 280 km/h, a onda mu je u traku ušla Mazda (VIDEO)
Prije 11h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.