Vijesti
"SB" U PREDSJEDNIŠTVU BiH; KOMŠIĆ RAZGOVARAO SA AMBASADORIMA: "Sa bjeguncima pred zakonom ne pregovara" (FOTO)
09. Apr. 20250
Direkcija za koordinaciju policijskih tijela BiH evidentirala je lani 19 prijetnji koje su upućene visokim zvaničnicima institucija BiH.
Vijesti
21. Jan. 2020 21. Jan. 2020
0
Najviše prijetnji upućeno je članovima Predsjedništva BiH i ministrima u Savjetu ministara BiH. Među prijetnjama, koje su iznesene putem SMS poruka, telefonskih poziva, e-mailova, komentara na društvenim mrežama i slično, na članove Predsjedništva BiH odnosilo se pet, ministre Savjet ministara četiri, a na zaposlene u pravosudnim institucijama tri. Četiri prijetnje odnosile su se na predstavnike diplomatskih predstavništava, a dvije na predsjedavajućeg i zamjenika predsjedavajućeg Parlamenta BiH, a bilo je i jedno ugrožavanje pratnje vozila.
Direkcija je evidentirala ukupno 36 događaja u vezi sa bezbjednošću štićenih osoba i objekata, koje štiti, a koji su proslijeđeni na dalje postupanje nadležnim policijskim agencijama i tužilaštvima. Evidentirala je 17 događaja koji su se odnosili na prijetnje e-mailom i putem društvene mreže telefonsku prijetnju, protestna i mirna okupljanja građana, fotografisanje DKP-a, sumnjive pošiljke i narušavanje javnog reda i mira, usmjerene prema objektima koji se štite i to zgradama Predsjedništva BiH i zajedničkih institucija te objektima diplomatsko-konzularnih predstavništava i međunarodnih organizacija.
Tokom izvršavanja redovnih poslova i zadataka, u zonama zaštite štićenih objekata, policijski službenici Direkcije prošle godine izvršili su legitimisanje 913 osoba i za dvije osobe je privremeno ograničena sloboda kretanja.
U segmentu procjene prijetnji kroz preventivni rad prikupljane su, analizirane i procjenjivane informacije za osobe koje mogu da izvrše napad na štićene osobe, objekte i imovinu. Postupano je u 587 predmeta, od toga 38 predmeta iz prethodnog perioda i 549 novih predmeta. Okončan je rad u 553 predmeta, dok su 34 predmeta ostala u radu.
Direkcija je prošle godine vršila poslove fizičke i tehničke zaštite 37 štićenih osoba i to četiri osobe iz prve kategorije, 14 osoba iz druge kategorije, šest osoba iz treće kategorije i pet osoba koje se štite po odluci direktora, dok se za osam osoba zaštita vrši kroz operativni rad u vidu prikupljanja saznanja i informacija o njihovoj eventualnoj ugroženosti. Tri osobe su se odrekle neposredne fizičke zaštite, dok su za pet osoba u toku aktivnosti na uspostavljanju neposrednog fizičkog obezbjeđenja.
Vijesti
"SB" U PREDSJEDNIŠTVU BiH; KOMŠIĆ RAZGOVARAO SA AMBASADORIMA: "Sa bjeguncima pred zakonom ne pregovara" (FOTO)
09. Apr. 20250
Vijesti
BEĆIROVIĆ PISAO ČELNICIMA EU I UPOZORIO NA NEUTEMELJENE PORUKE: "Željka Cvijanović provodi zabrinjavajuće antidejtonske i proruske aktivnosti"
04. Dec. 20240
Vijesti
ZAVRŠENA VANREDNA SJEDNICA PREDSJEDNIŠTVA BiH: Odobreno potpisivanje Zajedničke deklaracije o strateškom partnerstvu s Azerbejdžanom
12. Apr. 20230
Hronika
POTVRĐENA OPTUŽNICA: "Ibro iz Njemačke" prijetio da će zapaliti sve zaposlene u Dodikovom kabinetu u Predsjedništvu BiH
02. Dec. 20224
Politika
MARINKO ČAVARA PORUČIO: "Opozicija iz RS je propustila šansu"
Prije 14 min0
Hronika
SAOBRAĆAJNA NESREĆA NA MAGISTRALNOM PUTU M17: Povrijeđeni policajac prevezen je...
Prije 16 min0
Svijet
RUSKI GENERAL NAJAVIO NOVE RATOVE: "Sukob s Ukrajinom nije posljednji, zato..."
Prije 19 min0
Vijesti
NAKON KOMENTARA NA PRESUDU: Sutkinja Sena Uzunović obrazložila zašto je podnijela krivičnu prijavu protiv Dodika
Prije 26 min0
Vijesti
STIGLE LOŠE VIJESTI IZ VIJEĆA MINISTARA: Veliki kreditor prekida dalje finansiranje projekata u BiH!
07. Jul. 20250
Vijesti
AVDO AVDIĆ O LICEMJERJU LAKTAŠKOG VOŽDA: "Dodik je priznao institucije tek kada su mu obećale da ga neće pritvoriti" (VIDEO)
05. Jul. 20252
Vijesti
"DŽUVO KOLIKO KOŠTA DRŽAVA I NAGODBA": Nebojša Vukanović prozvao direktora OSA-a pa poručio: "UDBA ovdje i dalje drži sve konce"
06. Jul. 20250
Vijesti
STJEPAN MESIĆ OBRUŠIO SE NA "LEGITIMNOG": "Dragan Čović želi da se Bosna i Hercegovina raspadne, ali da on ne bude glavni krivac nego..."
05. Jul. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.