KAKAV TRILER NA GRBAVICI: „Zmajevi“ izgubili nakon penala, Sjeverna Irska u finalu baraža Lige nacija za Evropsko prvenstvo

Nogometna reprezentacija BiH večeras dočekuje Sjevernu Irsku u meču polufinala baraža za odlazak na Euro.

• 08. Okt. 2020  09. Okt. 2020

• 1

• Nakon izvođenja jedanaesteraca Sjeverna Irska se plasirala u finale baraža Lige nacija za odlazak na Evropsko prvenstvo
  • Kraj regularnog dijela utakmice, pucat će se penali
  • Pritisak BiH na gol S. Irske
  • deveti korner za BiH u 113. minuti, pjanic ide na loptu
  • Kraj prvog produžetka, još 15 minuta nade za "Zmajeve"
  • 103. minut, pritsak naše reprezentacije ali i dalje 1:1
  • Navijači bodre Zmajeve, “Hoćemo pobjedu” ori se sa tribina
  • Višća pokušao, ali gostujući golman brani pokušaj našeg reprezentativca
  • Kraj regularnog dijela utakmice, igraju se produžetci
  • 80. minuta, prilika za Irce ali lopta odlazi u ofsajd
  • 78. minut, naša reprezentacija dugo drži loptu u svom posjedu
  • Još nekoliko pokušaja prema golu ali igrači Sjeverne Irske iznose loptu
  • Pjanić u prečku, odlična prilika!
  • 60. minut slobodan udarac za BiH na oko 20 metara od gola Sjeverne Irske, Pjanić pored lopte
  • Na drugoj strani kontranapad i zamalo gol za goste, lopta u korneru
  • 57. minut velika šansa za Krunića ali neprecizno
  • 1:1 McGinn, 53 minut
  • Počelo je drugo poluvrijeme
  • Kraj prvog poluvremena
  • Cimirot se odlično gradi u duelima sa igračima gostiju
  • 42. minut, slobodan udarac ponovo McNair, ali pogađa svoga igrača u leđa, još jedna izgubljena prilika
  • 40. minut Višća centaršut prema golu, ali lopta u rukama golmana gostiju
  • Velika šansa za Sjevernu Irsku, Šehić odlično brani u 16. minuti
  • 13. minut, Rade Krunić je pogodio za 1:0
  • Treći korner za BiH izborio je Višća u 8. minuti
  • I dalje naši reprezentativci drže loptu u posjedu, i još jedan korner za BiH u 7. minuti
  • Blagi presing Zmajeva, još jedan slobodan udarac i prvi korner za BiH u 5. minuti
  • Prvi slobodni udarac Pjanića u šesnaesterac ide pored gola
  • Utakmica je počela

Zmajevi o 20:45 sati na Grbavici igraju jedan od dva meča odluke za odlazak na Euro. Ukoliko prođemo Sjeverne Irce, igrali bismo u novembru za odlazak na Euro protiv Republike Irske ili Slovačke.

Dušan Bajević objavio je sastava za večerašnji duel, a on izgleda ovako:

Sastav BiH: Šehić, Cipetić, Ahmedhodžić, Saničanin, Kolašinac - Cimirot, Hadžiahmetović, Pjanić - Višća, Džeko, Krunić.

Za Sjeverni Irsku igraju: Peacock-Farrell  - Evans, Catchcart, McNair - Lewis, Saville, S. Davis, Evans, Dallas - Magennis, McGinn