MOĆNI BAYERN PREGAZIO NAJVEĆEG RIVALA: Pogledajte kako su Bavarci na krilima Lewandowskog osvojili još jedan trofej

Nogometaši minhenskog Bayerna pobjednici su njemačkog Superkupa, oni su u Dortmundu savladali domaću Borussiju rezultatom 3:1.

• 18. Avg. 2021

• 0

Ponovno je sjajan bio poljski napadač Robert Lewandowski koji je postigao dva pogotka te asistirao za treći.

Lewandowski je doveo Bayern u vodstvo u 41. minuti visoko skočivši te s pet metara glavom zakucavši loptu u mrežu.

Zatim je u 49. minuti petom proslijedio loptu za Muellera koji je potom bez problema pogodio praznu mrežu za 2:0.

Nadu domaćima nakratko je lijepim golom u 64. minuti vratio Reus, no Lewandowski je u 74. minuti nakon dodavanja Tolissoa kapitalizirao veliku pogrešku Akanjija u odbrani Borussije za konačnih 3:1.