FENOMENALNO IZDANJE DIVA IZ ŽIVINICA: Jusuf Nurkić igrač utakmice u velikoj pobjedi Portlanda nad Bostonom (VIDEO)

Igrač utakmice bio je Jusuf Nurkić, koji je ostvario novi double-double učinak.

• 22. Jan. 2022  22. Jan. 2022

• 0

Portland Trail Blazersi jutros rano po našem vremenu savladali su Boston Celticse rezultatom 109:105.

Igrač utakmice bio je naš najbolji košarkaš Jusuf Nurkić, koji je ostvario novi double-double učinak.

Nurkić je postigao 29 poena uz 17 skokova i šest asistencija.

Prva četvrtina pripala je gostima, 25:30, dok je u drugoj dionici Boston, iako je Portland bio i na +15, napravio preokter i na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 58:54.

Treća četvrtina i novi preokret. Boston je imao +8, a na kraju treće dionice gosti su vodili sa 83:82.

Vodio je Boston do pred sami kraj utakmice, no pri njihovom vodstvu 104:103 Jusuf Nurkić osvojio jedan ofanzivni skok i između pet igrača pogodio za 105:104, te do kraja Portland nije ispuštao vodstvo.