DOGODILO SE ČUDO U RIMU: Spektakularna Lana Pudar osvojila zlato na Evropskom prvenstvu!

Pudar je na kraju trku završila s vremenom 2:06.81, dok je iza sebe ostavila Helenu Rosendahl Bach (2:07.30). Treća je bila Ilaria Cusinato iz Italije (2:07.77).

• 17. Avg. 2022  17. Avg. 2022

• 14

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar završila je nastup u finalu Evropskog prvenstva koje se održava u Rimu, a takmičila se u disciplini 200 metara delfin.

Mlada Lana je pružila još jedan fenomenalan nastup i osvojila zlatnu medalju uz nevjerovatnu prednost! Imala je Lana nestvarnu prednost tokom cijele trke, čak su komentatori na zvaničnoj televiziji “Len” ostali bez teksta.