TUZLACI DOŠLI DO TREĆE POBJEDE U PRVENSTVU: Težak poraz Leotara u Srebreniku

Današnja pobjeda bila im je treća pobjeda ove sezone, a s njom su se probili na drugo mjesto s 10 bodova.

• 20. Avg. 2022

• 0

Susret 6. kola Premijer lige BiH između Tuzla Cityja i Leotara u Srebreniku bio je riješen već nakon prvih 45 minuta.

„Domaći“ tim je na odmor otišao pri rezultatu 4:0, a protivnika je „načeo“ već u 3. minuti golom Amadou Coulibalyja.

Coulibaly je u 21. minuti asistirao Mići Kuzmanoviću za 2:0, dok je treći gol bio djelo gostujućeg golmana Dušana Puletića, od kojeg se lopta odbila u mrežu poslije udarca Petra Mišića.

Za 4:0 je u 39. minuti zabio Salko Nargalić.

Iako se činilo da bi gosti mogli doživjeti pravu katastrofu, „domaći“ su u nastavku „povukli ručnu“ i mirno priveli meč kraju.

Leotar je u 90. minuti uspio postići utješni gol preko Marka Pervana.

Leotar je pretposljednji 11. s četiri boda.