KONAČNO „PROČEPILO“: Edin Džeko postigao gol u Serie A nakon dva i pol mjeseca posta (VIDEO)

U Modeni u očajnim vremenskim uvjetima igrali su Carpi i Roma, a gosti su bili bolji s 3:1

• 12. Feb. 2016  13. Feb. 2016

• 0

Nogometaši Rome gostovali su u talijanskom gradu Modeni gdje kao domaćini igraju nogometaši Carpija u okviru 25. kola talijanske lige. Carpi je inače klub koji se u Serie A nalazi pri samom dnu tabele, na 18 mjestu. Utakmicu su sa klupe započeli Miralem Pjanić i Ervin Zukanović, dok je priliku od prve minute dobio bh. napadač Edin Džeko.

Nogometaši Carpija od samog početka opredjelili su se za čuvanje vlastite mreže, što svjedoči i podatak iz prvog poluvremena u kojem su nogometaši Rome imala čak 75 posto loptu u svom posjedu, uz tri udarca prema golu protivnika. No, najvažnije je podatak pogodak Edina Džeke, koji je naš internacionalac postigao nakon dugog posta. Inače Džeki je ovo u 20 odigranih utakmica u prvenstvu Italije tek četvrti zgoditak, a talijanski mediji su ga nedavno proglasili najgorim napadačem Serije A.

Na početku drugog dijela ušao je i Miralem Pjanić. Roma je povela eurogolom Lucasa Dignea u 56. minuti, a Carpi je poravnao nakon katastrofalne greške Rominog zadnjeg reda, pogotkom Kevina Lasagna u 61. minuti .Džeko je pogodio u 84. minuti nakon dva i pol mjeseca nogometnog posta. Na 3:1 povisio je Salah minutu kasnije.