OSMA POBJEDA ROME U NIZU: Džeko strijelac, Pjanić asistent (VIDEO)

U 29. kolu Serie A Roma je u gostima rezultatom 2:1 slavila protiv Udinesea.

• 13. Mar. 2016  13. Mar. 2016

• 0

Roma je vrlo dobro otvorila utakmicu, a već u 14. minuti Edin Džeko je pogodio za vodstvo Rimljana u gostima kod Udinesea.

U 27. minuti na dodavanje El Sharavija Džeko je propustio da postigne drugi pogodak za Romu. Napominjemo kako je Miralem Pjanić ostao na klupi, a trener Spalletti od početka je dao šansu i Ervinu Zukanoviću.

Ulaskom Miralema Pjanića u drugom dijelu Roma je zaigrala još bolje, a u 74. minuti Pjanić sjajno asistira Alessandru Florenziju za velikh 0:2 u Udinama.

Udinese je u 85. minuti smanjio na 1:2 preko Fernandesa.

U ostalim susretima ovog kola, Fiorentina je kod kuće odigrala samo 1-1 s "davljenikom" Veronom, koja je izjednačila četiri minute prije kraja, te je ekipa iz Firence sve dalje od samog vrha tabele.

Milan je odigrao samo 0-0 kod Chieva, te je slavni tim sve dalje od pozicija koje vode u Ligu prvaka.

U dvoboju "davljenika" Carpi je pogotkom iz penala u 90. minuti pobijedio Frosinone.

Na tabeli vodi Juventus s 67 bodova, Napoli ima 61 i utakmicu manje, Roma je treća s 59 bodova, Fiorentina i Inter imaju po 54 boda.