IBRA POLUDIO NA PREMIJERI: Mourinhov "dream team" pobijedio u gostima kod Bournemoutha sa 3:1, pogledajte golove

U premijernoj utakmici u Premier ligi, kao trener na klupi Manchester Uniteda uspješno je debitirao Jose Mourinho, no na travnjaku su svi gledali samo u Zlatana Ibrahimovića

• 14. Avg. 2016  14. Avg. 2016

• 1

Juan Mata je doveo Manchester United u vodstvo od 1:0 na gostovanju kod Bournemoutha. Vodeći gol je postigao nakon velike greške defanzivca domaćeg tima Simona Francisa.

Prvo je loše vratio loptu golmanu Arturu Borucu, koji je uspio spasiti stvar, ali se Francis u nastavku akcije ponovo pobrinuo da doda loptu Mati, koji je ovu grešku kaznio za prednost Crvenih đavola od 1:0.

Drugi pogodak za Manchester postigao je Wayne Rooney u 59. minuti utakmice.

Prvi gol u engleskoj Premier ligi Zlatan Ibrahimović je postigao u 64. minuti meča protiv Bournemoutha. Ibra je sjajnim šutem s 20-ak metara pogodio sami ugao gola Artura Boruca, te je postigao gol za vodstvo Uniteda od 3:0. Prethodno su golove postigli Juan Mata i Wayne Rooney.

Na 1:3 smanjio je Adam Smith u 69. minuti, što je bio i konačan rezultat utakmice.