DAČIĆ O EKSPLOZIJI NA KOSOVU: "Zašto bi Srbija rušila ono što je sama gradila..."

"To je deo unapred smišljenog plana..."

  • Regija

  • 30. Nov. 2024  30. Nov. 2024

  • 3

Potpredsjednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srbije "sa gnušanjem odbija sve napade iz Prištine o navodnoj umiješanosti Srbije u napad na kanal Ibar-Lepenac", navodi se u saopćenju.

“To je deo unapred smišljenog plana da se nanese međunarodna šteta Srbiji sa jedne strane, kao i da se to iskoristi kao povod za napade i maltretiranje Srba, sa druge strane. Spremni smo da pomognemo istragu, ali podsećamo da Priština odbija bilo kakvu saradnju sa nama u borbi protiv kriminala i terorizma, kako je to predviđeno međunarodnim dokumentima, posredstvom KFOR-a, UNMIK-a i Euleksa”, navodi Dačić u saopćenju.

Kako dodaje, uvek se u ovakvim prilikama postavlja pitanje motiva, zato su i napadi iz Prištine ogolili cilj, a to je napad na Srbiju.
“Jer zašto bi Srbija rušila ono što je sama gradila i finansirala”, upitao je Dačić.

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 3

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...