Vijesti
"SB" NA LICU MJESTA: Pred Vladu KS stigli mladi s transparentima, prvi put i vozilo za razbijanje demonstracija (FOTO, VIDEO)
Prije 12h0
Dodao je i da je istim programom, od 2019. godine subjektima male privrede omogućena 100% subvencija kamatne stope po preuzetim kreditima.
Ekonomija
01. Dec. 2024
0
Premijer Kantona Sarajevo Nihad Uk posjetio je kompaniju Complex d.o.o Sarajevo. Ovo je jedna od kompanija u Kantonu Sarajevo koja je, zahvaljujući programu kreditiranja subjekata male privrede pod povoljnijim uslovima, putem Ministarstva privrede KS, realizirala svoj biznis plan te širi poslovanje.
Complex d.o.o Sarajevo danas je zastupnik 25 premium italijanskih brendova za područje BiH, uglavnom sirovina za ugostiteljske objekte i jedan je od lidera u oblasti svog djelovanja na bosanskohercegovačkom tržištu.
Po riječima vlasnika ove kompanije Almira Hadžiosmanovića, Complex d.o.o. je osnovan 2006. godine, s ciljem obogaćivanja domaćeg tržišta kafe za jedan od vodećih proizvoda na svjetskom tržištu, a danas je pozicionirana među vodeće kompanije u oblasti djelovanja o čemu svjedoči referentna lista partnera i kupaca.
Apliciranje na javni poziv Ministarstva privrede KS, prije dvije godine, pokazalo se kao ispravan put za realizaciju tadašnje biznis ideje i izgradnju atraktivnog poslovnog objekta u Vogošći, na lokalitetu Krivoglavaca.

“Imao sam već kupljenu zemlju za izgradnju objekta, kao i plan, ali se nisam usuđivao ući u milionsku investiciju. Zahvaljujući javnom pozivu Ministarstva privrede KS za poticaje privredi u vidu stopostotnog subvencioniranja kamate, podigli smo kredit od milion KM i krenuli u realizaciju ove ideje”, ispričao je Hadžiosmanović, čija kompanija danas zapošljava 75 radnika i ima plan, kako je naveo, da u narednih pet godina postane najveći distributer sirovina za Horeca i Retail, ali i druge kanale prodaje u Federaciji BiH. Već u narednoj godini je planirano upošljavanje novih 25 radnika.
Premijer Uk je ovom prilikom istakao da je ovaj program podrške privredi, jedan od najuspješnijih projekata Vlade KS koji se nastavlja i u narednom periodu.
“Kanton Sarajevo, putem Ministarstva privrede, provodi poticajne mjere razvoja male privrede, a jedna od najvažnijih mjera koja se provodi svake godine je svakako mjera kojom se potiče kreditiranje subjekata male privrede pod povoljnijim uslovima. Kroz ovaj program, proteklih godina, obezbjeđeno je ukupno 18.660.000 KM budžetskih sredstava za subvencioniranje kamatne stope subjektima male privrede, a u 2024. godini za ovu namjenu su izdvojena sredstva od 2.500.000 KM”, naveo je premijer Uk.
Dodao je i da je istim programom, od 2019. godine subjektima male privrede omogućena 100% subvencija kamatne stope po preuzetim kreditima.
“Ovo je jedan od najuspješnijih projekata Ministarstva privrede i Vlade KS. Ostvareni rezultati, koje vidimo i u ovoj kompaniji, potvrđuju naš ispravan put za stvaranje povoljnog poslovnog okruženja i podsticanje privrednog rasta. Nastavljamo sa podrškom našim privrednicima i zajedno s njima kreirati nove mjere za jačanje ekonomije Kantona Sarajevo”, poručio je premijer Uk.
Vijesti
"SB" NA LICU MJESTA: Pred Vladu KS stigli mladi s transparentima, prvi put i vozilo za razbijanje demonstracija (FOTO, VIDEO)
Prije 12h0
Politika
SMJENA VLADE KS KOST U GRLU TROJKE: Nisu ni tražili novog premijera i ministre, u tehničkom mandatu do izbora?
05. Mar. 20260
Vijesti
OČUVANJE ISTINE O AGRESIJI TRAJNA OBAVEZA: Premijer i ministri u Vladi KS obišli ključne memorijalne lokalitete u Sarajevu
27. Feb. 20260
Vijesti
KOLEGIJ SKUPŠTINE KS: Danas odlučuju kada će raspravljati o ostavci Uka i smjeni svih ministara
24. Feb. 20260
Rat u zalivu
"ULAZITE U KLAONICU": Brutalna poruka iz Teherana upućena Kurdima zatresla Bliski istok
Prije 6 min0
Svijet
NETANYAHU RAZMONTIRAN: Iranski predsjednik otkrio tri lica izraelskog premijera
Prije 31 min0
Svijet
TRUMP SE HVATA ZA GLAVU: Moskva i Peking udružili snage protiv Amerike, obavještajni podaci otkrili sve
Prije 41 min0
Rat u zalivu
IZRAEL U ŠOKU: Hezbollah se vratio jači nego ikad
Prije 53 min0
Ekonomija
KRENULO JE: Naglo poskupljenje goriva u BiH, u Sarajevu litar "Supera" košta čak...
05. Mar. 20260
Ekonomija
KAPITALNI PROJEKT: Bh. kompanije u trci za ogroman posao na Jadranu, ponude stigle...
04. Mar. 20260
Ekonomija
NOVO NENORMALNO: Litar benzina u Njemačkoj jutros košta čak...
Prije 15h0
Ekonomija
PENZIONERI ČASTE POŠTARE: Krenula isplata uvećanih mirovina za februar, najniža iznosi...
05. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.