Mini market
ČAVARIN PUT OKO SVIJETA ZA 90 DANA: Od Rima i Vatikana, preko Brisela, do Nikozije i Meksika
26. Feb. 20260
Mi smo prvenstveno opredijeljeni za one sporazume koje smo postigli prilikom formiranja koalicije da se poštuju dok se ne dogovorimo da to više ne postoji ili dok se ne dogovori neka nova koalicija – rekao je za RTV HB Čavara, koji je član HDZ BiH.
Vijesti
27. Jan. 2025 27. Jan. 2025
0
Zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH Marinko Čavara izjavio je da HDZ nije za promjene u vlasti i da je i dalje za stari dogovor sa SNSD.
Mi smo prvenstveno opredijeljeni za one sporazume koje smo postigli prilikom formiranja koalicije da se poštuju dok se ne dogovorimo da to više ne postoji ili dok se ne dogovori neka nova koalicija – rekao je za RTV HB Čavara, koji je član HDZ BiH.
On je naveo da bi SNSD izlazak iz vlasti doveo do blokade evropskog puta BiH, a ne do deblokade.
Čavara je ocijenio da je ovo posljedica nekih dugotrajnih napada, međusobnih razmjena, ružnih riječi i da treba da prestane.
On smatra da je onaj ko je govorio da želi odblokirati evropski put, stvorio situaciju da baš bude blokiran.
– Nadam se da se to neće dogoditi, da će prevladati razum i da će se kroz promjene američke politike, kroz novog predsjednika, stvoriti bolji uslovi i za funkcionisanje BiH i za evropski put BiH – rekao je zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma.
Kada je riječ o smjeni Nebojše Radmanovića iz Kolegijuma Predstavničkog doma, odnosno kako će se ona odraziti na Dom naroda i Savjet ministara, Čavara je rekao da postoje razni scenariji.
– Nadam se da nećemo završiti u blokadi rada institucija BiH, nego da ćemo stvoriti uslove da nastavimo evropski put, stvaramo reforme koje će omogućiti bolji život u BiH. HDZ će ići u tom smjeru, mi ne podliježemo nekim bombastičnim `danima D`, mi smo prvenstveno za dogovor – naveo je Čavara.
Mini market
ČAVARIN PUT OKO SVIJETA ZA 90 DANA: Od Rima i Vatikana, preko Brisela, do Nikozije i Meksika
26. Feb. 20260
Politika
MARINKO ČAVARA, "NOSITELJ" AMERIČKIH SANKCIJA: "Mi politički radimo na tome da se stvori..."
23. Feb. 20261
Politika
CRNOLISTAŠ MARINKO ČAVARA POKUŠAVA IZBJEĆI AMERIČKE SANKCIJE: Htio primati platu u kešu "na ruke" ali ništa od toga
13. Feb. 20261
Vijesti
SVE SE MOŽE KADA SE HOĆE: Čavarin zakon prošao bez mišljenja Direkcije za evropske integracije BiH i suprotno pravilima
12. Feb. 20260
Rat u zalivu
IZRAELSKI NOVINAR PRIZNAO SMANJENJE VOJNE MOĆI IZRAELA: Nakon što su Iranci uništili sistem za rano upozorenje, zavladala panika (VIDEO)
Prije 3h0
Rat u zalivu
IRANCI PUSTILI CNN U ZEMLJU: Novinar ostao šokiran prizorima, nije ono što američka propaganda govori (VIDEO)
Prije 3h0
Vijesti
USTAMUJIĆ O ZATVARANJU HORMUŠKOG MOREUZA I ENERGETSKOJ KRIZI: "Cijena plina ostaje ista za BiH, a evo kako stojimo u odnosu na ostatak Evrope..." (VIDEO)
Prije 3h0
Rat u zalivu
MISTERIOZNI LET IZNAD SRBIJE: Američka mornarica spustila specijalni avion u Beograd
Prije 4h0
Vijesti
SVEMU JEDNOM DOĐE KRAJ: Zahtjev sutkinje Suda BiH Sene Uzunović stigao u Banju Luku, Stevandić najavljuje...
Prije 22h0
Vijesti
KOMISIJA ZAVRŠILA POSAO, ČEKA SE CIK: Hoće li konzorcij povezan sa HDZ-om i SNSD-om dobiti posao isporuke izbornih tehnologija?
04. Mar. 20260
Vijesti
STRUČNJAK ZA SIGURNOST UPOZORAVA: MUP Republike Srpske širi paniku i strah među stanovništvom, na sceni je SEKURATIZACIJA...
03. Mar. 20260
Vijesti
SIPA U AKCIJI: Na osnovu dobijenih informacija sačinjeni kriminalističko-obavještajni izvještaji...
03. Mar. 20260
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.