Politika
UZBUNA U DODIKOVIM REDOVIMA: "SDA blokira usvajanje Plana rasta jer trenutno nije na vlasti..."
12. Apr. 20250
Spisak hotela je podugačak
Mini market
13. Feb. 2025
0
Ministarstvo za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske potrošilo je u prošloj godini 45.000 KM na hotele i restorane u zemlji i inostranstvu, dok u ovoj godini planiraju da potroše 70.000 KM bez PDV.
Kako se navodi u godišnjem obavještenju, a koji je objavljeno na Portalu javne nabavke BiH, ovo ministarstvo, na čijem čelu se nalazi Zlatan Klokić (SNSD), na smještaj u hotelima u zemlji i inostranstvu potrošilo je u prošloj godini oko 33.000 KM, a u ovoj godini planiraju potrošiti 50.000 KM bez PDV, piše Srpska.info.
Spisak hotela je podugačak, a kako se može vidjeti Klokić i funkcioneri njegovog ministarstva, osim u BiH, Srbiji i Hrvatskoj, odsjedali su u hotelima širom Evrope – od Slovenije i Italije, preko Njemačke, Brisela i Pariza do Španije.
Najveći račun napravljen je 22. novembra prošle godine u hotelu “New Hotel Charlemagne” u Briselu i iznosio je 1.535 KM. Inače, noćenje u ovom hotelu sa 4 zvjezdice, po jednoj osobi, košta više od 100 evra.
Pored Brisela, predstavnici ovog ministarstva boravili su i u Parizu u hotelu “Ampere Paris” gdje su 9. novembra platili račun u iznosu od 1.012 KM.
Inače, noćenje u ovom hotelu sa 4+ zvjezdice, po jednoj osobi, košta oko 150 evra.
U neke hotele vraćali su se više puta, pa su tako u Hotelu “Bawue” u Študgartu račune platili čak 8 puta, što je koštalo ukupno oko 5.550 KM.
Dva računa plaćena su 1.578 KM u “Hilton Garden Inn” u Zagrebu, dok su u hotelu “Euro garni” u Beogradu račune platili čak 15 puta, što je ovo ministarstvo koštalo oko 3.650 KM.
Osim hotela, Klokićevo ministarstvo je široke ruke i po pitanju restorana, pa su tako prošle godine potrošili oko 12.000 KM, dok ove godine planiraju da potroše 20.000 KM bez PDV.
Najveći račun napravljen je 25. decembra prošle godine u restoranu “Mala stanica” i iznosio je 1.435 KM.
Računi u ovom restoranu napravljeni su u još nekoliko navrata, a pored njega, ministar i službenici su bili gosti i vinarije “Jungić”, “Integra inženjering” u Banjaluci, i brojnih drugih.
Politika
UZBUNA U DODIKOVIM REDOVIMA: "SDA blokira usvajanje Plana rasta jer trenutno nije na vlasti..."
12. Apr. 20250
Politika
KLOKIĆ UZBURKAO DUHOVE: Dodikov ministar otkrio planove –„To treba biti svima jasno, pa i Borjani Krišto..“
01. Nov. 20242
Mini market
HISTERIJA U DODIKOVIM REDOVIMA: "Predložio bih američkom ambasadoru da osnuje političku partiju, a imam i naziv za nju.."
22. Feb. 20241
Politika
NEVJEROVATNO: Dodikov ministar za evropske integracije pronašao „krivca“ za pad podrške građana ulasku u EU…
14. Nov. 202310
Svijet
PANIKA I HAOS: Veliki broj zahtjeva za napuštanje Izraela srušio web stranicu aviokompanije
Prije 2h0
Društvo
NIJEMCA TOTALNO ŠOKIRALO ONO ŠTO JE ZATEKAO U BOSNI: "Pa to je nedavno bilo moje"
Prije 2h0
Svijet
PORUKA NA DRŽAVNOJ TELEVIZIJI IRANA: "Ko god bude slao vojnu pomoć Izraelu, postat će naša legalna meta"
Prije 2h0
Kultura
BAREM JEDNOM U ŽIVOTU: Dva kultna filma Morgana Freemana koja bi svi trebali pogledati
Prije 2h0
Mini market
ŠTA SE DOGAĐA U REPUBLICI SRPSKOJ: Vasković sumnja da uoči presude Miloradu Dodiku vlast pokušava...
19. Jun. 20250
Mini market
VUKANOVIĆ OTKRIVA: Nenad Nešić - "Crna kutija" režima, Milorad Dodik ga je zaposlio zbog....
20. Jun. 20250
Mini market
KUHA U SDS-u: „Milana Miličevića udaraju sa tri strane, sve je krenulo od trenutka kada je podržao..."
Prije 19h0
Mini market
SKANDALOZNA SAZNANJA: Najvažniji dokumenti BiH na serverima Hrvatske - bliski strukturama HDZ-a?
19. Jun. 20250
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.