VELIKO DOSTIGNUĆE: Vlada Republike Srpske se hvali da je osigurala sredstva za isplatu penzija...

I ovoga puta su "zaboravili" navesti koliko iznosi najniža i prosječna penzija u tom bh. entitetu.

  • Ekonomija

  • 09. Apr. 2025  

  • 0

Danas počinje isplata penzija u bh. entitetu Republika Srpska, za šta je u budžetu osigurano 160 miliona KM, saopćeno je iz Ministarstva finansija Republike Srpske. 

-U skladu sa opredjeljenjem Vlade Republike Srpske da poboljša standard najstarije populacije u RS-u, od januara su penzije uvećane za šest odsto u odnosu na prethodnu godinu, navodi se u saopćenju.

-Vlada RS će nastaviti da radi na poboljšanju materijalnih uslova i standarda, u skladu sa makroekonomskim kretanjima i ekonomskim mogućnostima.

Budžetom Republike Srpske za ovu godinu je za isplatu penzija planirano 1,946 milijardi KM, gdje će od doprinosa biti prikupljeno 1,646 milijardi KM, dok će preostali iznos potreban za isplatu penzija biti namiren iz poreskih prihoda budžeta, navode iz vlade.

Tako smo dočekali i da se vlada u bh. entitetu Republika Srpska hvali kako je devet dana od početka mjeseca osigurala sredstva za isplatu mizernih penzija u tom entitetu, no, i ovoga puta su "zaboravili" navesti koliko iznosi najniža i prosječna penzija u tom bh. entitetu.

(SB)

Vezane vijesti

Komentari - Ukupno 0

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.

  1. Lista komentara
  2. Dodaj komentar

trenutak ...