Društvo
DEMANTI VLADE SRDANOVIĆA: "Nije istina da me je obavljanje poslova sekretara Komisije imenovala gospođa Gordana Živković"
Prije 20 min0
Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Nenad Vuković (PDP) pohvalio je rad Predstavničkog doma, gdje je – kako kaže – napokon pokazano da institucije mogu funkcionisati kada iz Kolegija nema SNSD-a.
Mini market
16. Maj 2025
0
Delegat u Domu naroda Parlamentarne skupštine BiH Nenad Vuković (PDP) pohvalio je rad Predstavničkog doma, gdje je – kako kaže – napokon pokazano da institucije mogu funkcionisati kada iz Kolegija nema SNSD-a.
– Očigledno je da tada prestaju blokade i politička natezanja, a počinje konkretan rad – usvajanje zakona i odluka. Jučerašnja sjednica dokazala je da postoji kapacitet onih koji su potpisali našu Platformu, a koji će, vjerujem, i rasti u narednom periodu – izjavio je Vuković.
Naglasio je da rukovodstvo Predstavničkog doma omogućava nesmetan rad i donošenje važnih odluka, dok je, kako kaže, situacija potpuno suprotna u Domu naroda zbog ponašanja Nikole Špirića (SNSD).
– Špirić drži Dom naroda u potpunoj paralizi koristeći poslovničke spletke i zloupotrebljavajući svoju funkciju. Naš zahtjev za njegovom smjenom je opravdan – on ne predstavlja volju naroda već ispunjava stranačke naloge SNSD-a, nanoseći štetu i Republici Srpskoj i institucijama BiH – rekao je Vuković.
Podržao je i zaključak Predstavničkog doma kojim se od predsjedavajuće Vijeća ministara BiH Borjane Krišto traži da hitno pošalje predloženog kandidata na provjere i prestane s odugovlačenjem.
– Posebno sam razočaran glasanjem poslanika HDZ-a BiH koji su praktično podržali opstrukciju imenovanja ministra iz reda srpskog naroda. To je direktan udar na interese Republike Srpske – dodao je Vuković.
Podsjetio je i da je Milorad Dodik predložio Sevlida Hurtića za ministra iz reda srpskog naroda, ali da je time izgubljeno jedno mjesto u „srpskoj kvoti“, čime je broj ministara iz RS-a sveden na samo dva.
– Još jednom pozivam Borjanu Krišto da ne blokira imenovanje srpskog ministra. Mi to nikada ne bismo radili hrvatskom ili bošnjačkom narodu – poručio je Vuković.
Društvo
DEMANTI VLADE SRDANOVIĆA: "Nije istina da me je obavljanje poslova sekretara Komisije imenovala gospođa Gordana Živković"
Prije 20 min0
Hronika
NEVJEROVATNE SCENE NA INDIJSKOM OKEANU: Avion pao u more, svi putnici preživjeli (VIDEO)
Prije 21 min0
Hronika
POLICIJA ODUZELA VIŠE VOZILA OD KRIMINALACA: Zaplijenjen automobil vrijedan više od pola miliona eura
Prije 28 min0
Ekonomija
POVEZIVANJE TRADICIJE I BUDUĆNOSTI: Humanoidni robot Roby sutra dolazi na mini-turneju po BiH, evo gdje se s njim možete "družiti" (FOTO)
Prije 38 min0
Mini market
ADVOKAT VLADO ADAMOVIĆ: Tužilaštvo BiH ima sve ovlasti da otvori istragu o slučaju...
Prije 6h0
Mini market
BIVŠI SAVJETNIK JOE BIDENA: Tri važne stvari o posjeti Milorada Dodika Washingtonu...
09. Feb. 20261
Mini market
SKRIVENI SPORAZUM: Šta Kecmanovićeva analiza otkriva o američkoj pozadini političkog dogovora s Miloradom Dodikom?
08. Feb. 20260
Mini market
„KAKO VAS NIJE STID, IMATE LI IMALO OBRAZA...“: Burne reakcije nakon istupa Željke Cvijanović...
Prije 9h0
trenutak ...
Komentari - Ukupno 0
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora, a ne nužno i stavove redakcije Slobodna Bosna. Molimo korisnike da se suzdrže od vrijeđanja, psovanja i vulgarnog izražavanja. Redakcija zadržava pravo da obriše komentar bez najave i objašnjenja. Zbog velikog broja komentara redakcija nije dužna obrisati sve komentare koji krše pravila. Kao čitalac također prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim vjerskim, moralnim i drugim načelima i uvjerenjima.